Ugrás a tartalomra

Húsvéti kavalkádra hívtak a Népkertbe

Létrehozva
A rendezvényen változatos programokkal várták a kicsiket és a nagyokat.  
Preview Image
Húsvéti kavalkád a Népkertben – Mocsári László képgalériája

Húsvéti Kavalkádot rendeztek március 31-én, vagyis húsvétvasárnap a Népkertben. Ennek keretében igazi Húsvét-szigetekké vált Miskolc legbelsőbb parkja, ahol a keresztény kultúrkör egyik legnagyobb ünnepének szimbólumaival találkozhattak a látogatók: hímes tojással, locsolkodással, árusokkal, koncertekkel, előadásokkal és tematikus programokkal.

Volt talpalávaló a kis cipőknek, és zene, amire a nagyobb lábbelik is rophattak. Tartottakk táncházat, és gólyalábasok is felléptek, kora délután pedig Lúdas Matyi is elindult Döbrög felé a Galiba Társulat előadásában.

A színpadi produkciók mellett mókás kísérő programokkal készültek a szervezők. Ilyen volt például a nyuszikereső játék, melynek során a parkban elrejtett, fából készült tapsifülesfigurákat kellett megtalálniuk a lurkóknak. Tartottak kézműves-foglalkozásokat, állatsimogató is várta a gyerekeket, de volt népi játszótér, és hagyományőrző ügyességi játékokon is kipróbálhatták magukat a résztvevők.

A Fügedi Márta Népművészeti Egyesület révén olyan mesterségek fogásait leshették el a kavalkádra látogatók, mint a fafaragás, a szövés, a tűnemezelés, a mézeskalács készítés, a kovácsolás, a hímzés, a bőrművesség, a gyöngyfűzés, a kosárfonás vagy a fazekasság.

A Pajta Játéktár is kinyitotta kapuit, de volt húsvéti óriáskifestő, tojáspatkolás Nógrád vármegyéből, pónilovaglás, kézművesvásár és húsvéti kalácsot is kaphattak a kavalkádozók.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Húsvéti hangverseny
Gazdag májusi programkínálattal folytatódik a tavaszi fesztivál Miskolcon
MiskolcKultúraSzabadidő
Az V. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál már eddig is számos zenei élményt kínált, a java azonban még hátra van. Májusban koncertek, jubileumi hangversenyek és jótékonysági estek sora várja az érdeklődőket.
Tóth-Szántai József Juhász Roland
Egyeztetés a miskolci fejlesztésekről: a város jövőjéről tárgyalt a polgármester és az országgyűlési képviselő
Miskolc
Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere a város aktuális beruházásairól és hosszú távú fejlesztési terveiről egyeztetett Juhász Roland országgyűlési képviselővel.
A sajtótájékoztató szereplői (balról): Solymosi Konrád, Bíró Tibor, Somogyi László, Nagy Ottó. Fotó: KT
Bükk Kupa: Újdonságokkal rukkolnak elő
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
Kerékpár: a szervezők azt ígérik, hogy szintet lép a Bükk Kupa.
útfelújítás Avas Fotó: Osztie Tibor
Kezdődik az Avason a Szentgyörgy-Klapka-Pattantyús utak felújítása
Miskolc
Májusban kezdődik az avasi úthálózat átfogó felújítása.