Ugrás a tartalomra

Már a második körös fűkaszálást kezdik Miskolcon

Létrehozva
A Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. a szokatlanul enyhe időjárás miatt idén már márciusban elkezdte a fűkaszálást. A munkálatokat a vegetációs időszakban több körben végzik el.
Kép
Fűnyírás kora tavasszal /Fotó: Osztie Tibor

Az első körös fűkaszálást múlt hétvégén fejezték be, összesen mintegy 320 ezer négyzetméter felületen – számolt be róla a polgármesteri hivatal sajtó osztálya. Ezek az úgynevezett intenzív kategóriájú területek, melyek elsősorban a főbb közlekedési utakat, dísztereket érintik. Április 8-án pedig megkezdték ezen intenzív területek második körös kaszálását. 

Az úgynevezett első kategóriájú területek - melyek a lakótelepek, játszóterek, közparkok területén találhatóak -, első körös kaszálásának várható befejezési ideje ezen a héten várható. 

Egyes városrészekben - Tizeshonvéd, Győri Kapu, Diósgyőr - is elkezdődött a területek második körös kaszálása. A munkaterület összesen több mint három millió négyzetméter zöldfelületet ölel fel.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Dr. Bari Árpád Időhíd című kiállítása a Művészetek Házában
Közelebb visz az önismerethez
MiskolcKultúra
Orvos, festőművész és író – Bari Árpádban sok személyiség megfér egymás mellett. Időhíd című kiállításának megnyitója pénteken volt a Művészetek Háza Kortárs Galériában.

Kovács Zoltán sportigazgató távozik a DVTK-tól
MiskolcSport
A Kazincbarcika ellen hazai pályán 4-0-ra elveszített Fizz Liga mérkőzést követően azonnali hatállyal távozik Kovács Zoltán, a DVTK sportigazgatói posztjáról.
Demjén Ferenc is lottózik, néha van egy kettese
MiskolcSzabadidőBulvár
Miskolcon folytatódott az Ötöslottót ünneplő Szerencsekoncert sorozat, ahol igazi legendákat láthatott péntek este a közönség.
Képgaléria
Ez is az egyház: jezsuita esték, városi keresztút, nyitott istentisztelet az Adyban
MiskolcEgyház
Számos elmélyülésre alkalmas lelki programot kínálnak a különböző felekezetű keresztény közösségek a nagyböjti időszak következő két hetében.