Ugrás a tartalomra

A jelölőszervezeteknek kell kifizetniük a fennmaradt választási plakátok eltávolításának díját

Létrehozva
A június 9-re kitűzött helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, a nemzetiségi önkormányzati képviselők, valamint az Európai parlamenti képviselők választásával összefüggésben kihelyezett választási plakátok eltávolítására előírt törvényi határidő július 9. 16:00 volt - emlékeztet a polgármesteri hivatal szerdán kiadott közleményében.
Kép
Fotó: Juhász Ákos

Mint írják: a választási eljárásról szóló hatályos törvény értelmében a plakátot az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték, a szavazást követő 30 napon belül köteles eltávolítani, vagy ennek elmaradása esetén az eltávolítás költségét viselni.

Miskolc jegyzőjének felhívására a Miskolci Önkormányzati Rendészet felmérte az el nem távolított választási kampányeszközöket, a Városgazda Nonprofit Kft.-t pedig felkérte azok eltávolítására.

A választási plakátok eltávolításának költségét a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. a jelöltek/jelölő szervezetek részére kiszámlázza, vagyis a költségeket azok kötelesek viselni - zárul a közlemény. 

(Minderről múlt héten lapunk is írt.)

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Szentkirályi Alexandra országjáró fóruma a Vigadóban
A választás sorskérdés, amely a következő évtizedeket is meghatározhatja
MiskolcGazdaságVélemény
A tét az, hogy a magyar vagy a külföldi érdeket fogja-e a következő kormány képviselni – mondta egyebek mellett Szentkirályi Alexandra miskolci országjáró fórumán csütörtökön.
Gazdafórumon tekintették át az agráriumot érintő legfontosabb témákat Miskolcon
MiskolcGazdaság
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége által rendezett eseményen a mezőgazdaságot érintő legaktuálisabb témák kerültek terítékre, valamint a közelgő országgyűlési választás eredményeinek lehetséges hatásai az Európai Uniós agrárpolitikára.
Újabb szeméthalmokat takarítottak el
Miskolc
A helyszín ezúttal (is) a Törkölyösi temető volt.