Ugrás a tartalomra

Csíkos labradorkölykök születtek a Baráthegyi Kutya Iskola tenyészetében

Létrehozva
A Topáz nevű anyakutya hét különleges kiskutyát ellett kedd hajnalban.
Kép
Fotók: Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola

A Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola tenyésztői programjában született kölykök nyolc hétig együtt maradnak az alomban. Utána kölyöknevelő családokhoz kerülnek, majd egy-másfél éves korukban kezdik el tanulni a vakvezető szakmát az alapítvány kiképzőitől - tudatta portálunkkal közleményben Berta László, a kutya iskola kommunikációs vezetője.

„Nem aludtunk az éjjel, de örömmel fáradtunk el, hiszen Topáz hét kölyöknek adott életet” – mondta Komondi Piroska szakmai vezető. Az ellés rendben megtörtént, hétfőn éjjel 11-kor kezdődött és kedden hajnal 15,30-ig tartott. Az utolsó kölyök kicsit lassan jött, két óra telt el az őt megelőző testvére és közte. A négy kan és három szuka egészséges, szopnak és tele pocakkal alszanak - számolt be. 

Kép
Pihennek a nagy küzdelem után

A kicsik csíkosak: „Nedves még a bundájuk a születés után és gyűrött, olyan, amilyen formát az anyjuk méhében felvett. Szeretem ezeket a csíkokat, amelyek hamarosan el fognak tűnni, már alig látszanak” – közölte hat órával a kölykök születése után a szakmai vezető.

Az anyakutya kezdő még, ezért az első kölyök születésekor kicsit elcsodálkozott: 
„Megszagolta, és azt gondolta, hogy neki nincs több dolga vele. Aztán mégis másként döntött, megtisztogatta és megetette” – osztotta meg a részleteket a szülésnél végig segédkező Komondi Piroska. Topáz első almában a legkisebb kölyök 417 gramm, a legnagyobb 553, ami szintén rendben van.

Kép
Elekes József a kutyacsaláddal

A kölykök születése lelkes csapatot hozott össze. Hadrendbe állt az egyik rutinos kölyöknevelő, Ménesi Gizella, aki segített Zina kutyánk mellett mind a négy alkalommal. Ott volt Elekes József is, hogy megnyugtassa Topázt. Erre ő a legmegfelelőbb, hiszen a kölyöknevelője és gazdája egyben. „Huh, nagy élmény volt. Nem sokat aludtunk, de túl vagyunk rajta. Két bába volt, én meg a dúla” – említette megkönnyebbülten Elekes József.

Az alapítvány tenyésztési programjában születő kölykök almonként azonos kezdőbetűs neveket kapnak. Topáz kölykei F betűsök lesznek majd - tudtuk meg. 

Ez is érdekelhet

Avasi Arborétum Miskolc/Dr. Adorján Imre Fenyőkert
Ezt nem lehet kihagyni: családi nap és élőzenés borozás az avasi Fenyőkertben
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Egy természetközeli családi napra várnak mindenkit az Avason, a Dr. Adorján Imre Fenyőkertbe szombaton.
Exkluzív interjú a MayTree-vel_BNR
Exkluzív interjú a MayTree-vel - Különleges ízek, ritmusok és dallamok Miskolcon
MiskolcVilágKultúraÉletmódGasztroEgészségSzabadidőBulvárCelebhírek
Dél-Korea ízeit, zenéjét és hangulatát csempészték be pénteken a Miskolci Egyetem falai közé, ahol exkluzív interjút készítettünk a világhírű MayTree dél-koreai a cappella formáció tagjaival.
Képgaléria
szivárvány Miskolc_Roppantó Krisztián
Dupla szivárvány ragyogott Miskolc felett – szombaton is jöhet az égi csoda
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Szivárványos hétvége? Szombaton is feltűnhet az égi látványosság, mutatjuk az időjárás előrejelzést.
Halálig tartó egészséges élet
MiskolcSportSzabadidő
Az évek óta sikeres Avasi Kvaterka programsorozat megálmodói most más területen is szeretnének közösséget szervezni. Szombaton várják Miskolcot az Avasi kilátónál egy igazán aktív programra.