Ugrás a tartalomra

Az ünnepnapi menetrend lesz érvényes a vasúton

Létrehozva
A nemzeti ünnep alkalmából változik a közlekedési rend: október 23-án, szerdán az ünnepnapi menetrend lesz érvényes a vasúton, míg a helyközi buszjáratok munkaszüneti napi menetrend szerint közlekednek – közölte a MÁV Zrt. kedden a Facebookon.

Azt írták, hogy a helyjegyek elővételi vásárlásától függően a Budapest-Debrecen-Nyíregyháza, a Budapest-Miskolc-Nyíregyháza-Debrecen-Szolnok-Budapest, a Budapest-Nagykanizsa, a Budapest-Keszthely, a Budapest-Békéscsaba, a Budapest-Cegléd-Szeged, a Budapest-Veszprém-Szombathely, a Zalaegerszeg, illetve Göcsej, valamint a Budapest-Pécs vonalon a vonatokat több kocsival indítja el a vasúttársaság.

Lehetőség szerint további kocsikat is forgalomba állítanak a tervezetten felül, ha az utasforgalom alakulása ezt megkívánja, és a rendelkezésre álló járművek mennyisége ezt lehetővé teszi – tették hozzá.

Az autóbuszjáratok október 23-án a munkaszüneti napon érvényes menetrend szerint közlekednek – írták, hozzátéve, hogy az áruházak és bevásárlóközpontok zárva tartanak, ezért az ezeket érintő járatok az ünnepnapi menetrendjük szerint indulnak.

Megjegyezték, hogy az ünnepi rendezvények miatt egyes településeken forgalmi változásokra is számítani kell.

A részletes információk a Volánbusz honlapján olvashatók.

 

Ez is érdekelhet

Éjféltől másodfokú hőségriasztás lép életbe – tanácsok miskolciaknak
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-ZemplénEgészségSzabadidő
A HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatait figyelembe véve Surján Orsolya országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan június 20-a (szombat) 0 órától június 23. (kedd) 24 óráig másodfokú hőségriasztást léptetett érvénybe.
A diósgyőri Bagolyvárban az önkormányzati rendészek és a polgárőrök mellett mostantól mentősök is szolgálatot teljesítenek.
Új mentőegység állt szolgálatba Miskolcon
Miskolc
Az Országos Mentőszolgálat első vidéki gyorsbeavatkozású, egyszemélyes mentőegysége Miskolcon kezdte meg működését.
Múzeumok Éjszakája Miskolcon: a legizgalmasabb programok egy helyen
MiskolcOktatásKultúraSzabadidőTudomány
Különleges élmények a múzeumban, közösségi műalkotás a Rákóczi-házban, színház, történetek és játék a Thália-házban, piknik és szentjánosbogár-les a Herman Ottó Emlékházban.
Áprilisi közgyűlés
Három képviselő kellene hozzá: van esély Tisza-frakcióra a miskolci közgyűlésben?
Miskolc
Már a miskolci közgyűlésben is megjelenhet a Tisza? Megnéztük a lehetőségeket.