Ugrás a tartalomra

Helyreállt a vízszolgáltatás Miskolcon

Létrehozva
Az előrejelzéseknek megfelelően vasárnap késő este óta már zavartalan a vízellátás az érintett területeken.
Kép
Kép forrása: Tóth-Szántai József/Facebook

Ahogyan mi is beszámoltunk róla, a Miskolctapolcai Vízműtől a város felé tartó, valamint a Miskolctapolcát ellátó fővezetékeken nagymérvű hiba keletkezett vasárnap reggel.

A két párhuzamosan haladó vezeték közül a 800-as öntöttvas vezetéket korábban bélelték, felújították. A mellette futó 400-as fővezetéken viszont nagymérvű csőtörést találtak a szakemberek, amelynek kijavításán soron kívül, nagy erőkkel dolgozik a MIVÍZ - tájékoztatta a lakosságot a szolgáltató, hozzátéve, a hiba mielőbbi elhárítása és az ivóvízszolgáltatás mielőbbi üzemszerű működésének visszaállítása érdekében a környező víziközmű-szolgáltató társaságok erőforrásait is bevonták a munkába.  A hibajavítás idejére pedig alternatív (palackos és tartályos) ivóvízellátást biztosítottak az érintetteknek.

Az érintett lakosokat arra kérték, hogy figyeljék a dudálással jelző kocsikat. Az alábbi területeken jártak a cég lajtos autói:

  • Király utca és a környező utcák
  • Bihari utca és a környező utcák
  • Corvin utca és a környező utcák
  • Dankó Pista és Vörösmarty utcák és környékük
  • Selyemrét területe
  • Pozsonyi utca és környező utcák
  • Szentpéteri kapu
  • Miskolctapolca

A MIVÍZ kiadott közleménye szerint a munkálatokkal végeztek, az előrejelzéseknek megfelelően vasárnap késő este óta már zavartalan a vízellátás az érintett területeken. Mint azt lapunk tudomására hozták még: "a hibahelyen két párhuzamos vezeték halad, az egyik egy 800-as átmérőjű fővezeték, a másik pedig egy 400-as átmérőjű szállítóvezeték. A 800-as fővezeték felújítására a korábbiakban sor került, a hiba a 400-as vezetéken keletkezett.
A tegnapi napon az öntöttvas 400-as vezeték repedt szét egy hosszabb szakaszon, amelynek oka részben a talaj okozta korrózió, másrészt a talaj ősszel jellemző mozgása. A MIVÍZ Kft. munkatársai a hiba elhárítását haladéktalanul megkezdték, és az előrejelzéseknek megfelelően az esti órákra be is fejezték; így a meghibásodás mértékéhez képes a lehető legrövidebb idő alatt sikerült visszaállítani a folyamatos ivóvíz szolgáltatást."

A Miskolc Holding korábban arról adott tájékoztatást, hogy a munkálatok végeztéig az Ellipsum élményfürdő is zárva tart. Hétfőn már a szokott nyitvatartással várnak mindenkit.

Tóth-Szántai József polgármester közösségi oldalán jelentette be hétfőn reggel, hogy a problémát a szakemberek elhárították.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
fotó: Mocsári László
Családi nappal erősítették a közösséget a Bábonyibércen
MiskolcSzabadidő
MosolyFesztre várták a helyieket a bábonyibérci városrészben, ahol a „Együtt a Tetemvár – Bábonyibérc városrészekért!” elnevezésű projekt keretében szerveztek közösségi programot a lakóknak.
Vigyázzunk közös értékeinkre!
Miskolc
A Miskolci Városgazda kéri a lakosságot, hogy ne rongálják a Centrum előtti fák körüli kis kerítéseket.
Újabb történelmi érdekességek Miskolcról
MiskolcKultúra
Folytatódik sorozatunk: Reiman Zoltánnak, a Szemelvények Miskolc város történetéből blog szerkesztőjének az írását közöljük, helytörténeti érdekességekkel.
„Elvégeztem a feladatot, ami rám bízatott”
MiskolcEgyház
Nemrégen búcsúzott el gyülekezetétől és híveitől Balajthy József református lelkipásztor, akinek a lelkészi szolgálata alatt felépült a Felsővárosi református templom, és egyházi iskola lett a Balázs Győző Református Gimnázium.