Ugrás a tartalomra

Januártól a kormányablakokban is igényelhető lesz a Gondosóra

Létrehozva
Jövő hónaptól elindul a regisztrációs lehetőség a Gondosóra-programra a kormányablakokban is - jelentette be egy pénteki Facebook-videóban Navracsics Tibor.
Kép
Segítségkérés folyamata Gondosórával / Fotók: gondosora.hu

Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter elmondta, így már nem csak online és az ingyenes zöldszámon, de személyesen is igényelhető lesz a Gondosóra minden kormányablaknál.

Ez a hiánypótló intézkedés a program szolgáltatásainak fejlesztésén túl a kormányablakok minőségét is új szintre emeli, kifejezve az állampolgárok és az állam kapcsolatának közvetlenségét és ügyfélközpontúságát - tette hozzá.

A tárcavezető mindenkit arra bátorított, éljen az új lehetőséggel a gyors és személyes regisztráció érdekében.

Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó a videóban arról beszélt, az Orbán Viktor vezette polgári kormány szolgáltató államot működtet. Ez azt jelenti, a kabinet döntéseivel és intézkedéseivel könnyebbé teszi az emberek, társadalmi csoportok mindennapjait.

Közös céljuk, hogy a polgárok a lehető legegyszerűbben és legszélesebb körben férjenek hozzá a közösségi szolgáltatásokhoz - mondta, példaként említve a digitális állampolgárságot, amellyel az ügyintézés a mobiltelefonokra "költözik", valamint az egyetlen gombnyomással segítséget nyújtó Gondosórát.

Utóbbi kapcsán emlékeztetett, mára minden harmadik 65 év feletti polgár Gondosóra-felhasználó. A kormányablakokban történő igénylés lehetővé tétele is jelzi: milyen a szolgáltató állam a gyakorlatban - hangsúlyozta.

 

Ez is érdekelhet

Több tucatnyi utcában javítják az úttestet Miskolcon
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról hétfő reggel.
Csőtörés Miskolcon, már dolgoznak a hiba elhárításán
Miskolc
Lajtoskocsiból vételezhető víz.
Vitézy Dávid: Átfogó fejlesztésekbe kezdünk a Budapest-Miskolc vasútvonalon
Miskolc
A Budapest–Miskolc fővonal Hatvan és Füzesabony közötti szakaszának átfogó korszerűsítése készülhet el 2030-ig - jelentette be közösségi oldalán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, amihez az önkormányzat minden szakmai támogatást megad Tóth-Szántai József polgármester bejegyzése szerint.
Megkezdődtek a jubileumi adventi villamos előkészületei
Miskolc
Városunk ikonikus adventi villamosa idén már 15. alkalommal ölt ünnepi díszt. Jó előre, már nyáron elkezdte a megtervezését az MVK Zrt.