Ugrás a tartalomra

Városszerte takarítják a járdákat, de azért nem árt az óvatosság

Létrehozva
Leesett némi hó, csúszósak a felületek.

Csütörtök reggelre pár milliméter hótakaró lepte el Miskolcot, a Városgazda munkatársai megkezdték a járdák takarítását, a síkosságmentesítést.

A társaság a feladatokról közösségimédia-oldalán tájékoztatott, ahol arra is felhívták a figyelmet, hogy ettől függetlenül előfordulhat, hogy néhol csúszósak a járófelületek.

– Kérjük tehát, hogy közlekedjenek óvatosan – tették hozzá.

A hóeltakarítási munkát elsődlegesen a rendőrségtől, a mentőktől, a katasztrófavédelemtől, valamint a Miskolc Városi Közlekedési (MVK) Zrt. járművezetőitől beérkező információk alapján szervezi meg a hóügyelet diszpécserszolgálata. A munkaszervezésben elsőbbséget élveznek a nagy forgalmú, a közösségi közlekedéssel érintett utak és az autóbuszvonalak, magaslati pontok, amelyek síkosságmentesítését követően kerül sor a gyűjtő mellékutakra, majd a kisebb forgalmú mellékutcákra és a felszíni díjköteles várakozási területekre.

– Munkatársaink azon dolgoznak, hogy biztosítsák a zavartalan és balesetmentes közlekedés feltételeit. Kérjük, az időjárási viszonyoknak megfelelően, fokozott figyelemmel, körültekintően közlekedjenek – zárták.

 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Holokauszt megemlékezés az avasi izraelita temetőben
Mártírjaira emlékezett a miskolci zsidó közösség
MiskolcKultúraEgyház
A Holokauszt alkalmával elhunyt áldozatokra emlékezett a Miskolci Zsidó Hitközség és meghívott vendégeik vasárnap az avasi izraelita sírkertben.
Képgaléria
Termelői nap
Háztáji finomságokban ma sem volt hiány a Miskolci Termelői Napon
MiskolcGazdaság
A jó idő kedvezett vármegyénk őstermelőinek és házi manufaktúráinak, amelyek ez úttal is az Erzsébet téren mutatták be minőségi termékeiket.
Képgaléria
Fröccsfeszt
Szombaton igazán felpezsgett a Miskolci Fröccsfesztivál
MiskolcSzabadidő
A fröccsfesztivál második napján még többen merültek el az avasi pincesor buborékos boros világában.
Képgaléria
Miskolci Táncházak 50 éve
A miskolci táncházmozgalom fél évszázadát ünnepelték
MiskolcKultúra
A hetvenes években kibontakozó magyar táncházmozgalom a mai identitásunknak, kultúránknak is az alapja. Miskolc az elsők között kapcsolódott be.