Pakusza Zoltán, a perecesi választókerület önkormányzati képviselője és Szomorné Takács Tünde, a polgármesteri hivatal lakosságszolgálati főosztályának csoportvezetője virággal, bonbonnal és egy miniszterelnöki oklevéllel keresték fel a szépkorú hölgyet, hogy felköszöntsék a jeles nap alkalmából.
Az ünnepeltről kiderült, hogy Tiszaeszláron született, majd Tiszaladányba ment férjhez. Ahol huszonhét évig éltek együtt, a párja haláláig. A házasságukból egy leány született, akinek a családjánál jelenleg lakik. Amikor Tiszaladányból Miskolcra azon belül Perecesre költözött vett egy saját házat a közelükben, de ma már jobb így együtt lenniük. Az új otthonában is meg van a saját, külön lakrésze. Így együtt is, meg külön is laknak, ami éppen ideális mindenkinek. Gondoskodni tudnak egymásról.
Anna néni lánya elmondta, hogy a Covid idején nagy volt a riadalom, kórházba került, műtétje is volt, de végül épen és egészségesen jött onnan haza. Ezt az orvosok is kisebb csodaként élték meg abban a nehéz időszakban, amikor sok fiatalt vitt el a járvány. „Erős asszony” – jelentette ki a veje, aki azt is hozzátette, hogy ideális anyós, aki már 1992-től velük él, de soha nem volt egy összezördülésük sem. Ha a „fiatalok” vitáznak, ő inkább elvonul, hagyja, hogy együtt megoldják.
Ezt az ünnepelt is merősítette, és halkan megsúgta, hogy ő sem kívánhatna jobb vőt magának és jobb férjet az egy szem lányának. Ők aztán megajándékozták két unokával, akik közül az egyik Miskolcon él, folytatva az édesapja tűzoltó hivatását, a másik a fővárosban dolgozik mérnökként a Siemens vállalatnál.
Az unokák sem tétlenkedtek, már három dédunokával örvendeztették meg a dédnagymamát és a családot. Anna néni büszkén mutatta is nekünk a két kislány és a kisfiú fotóit.
Kérdésünkre elmondta, egész életében keményen dolgozott, elsősorban a mezőgazdaságban, kertészetekben. Ott mindig nehéz volt a munka, almaszedés, paprika és uborkaszedés vagy káposztavágás, amit aztán teherautókkal szállítottak el a földekről. Közben otthon a háztájiban is helyt kellett állni, volt kert, nevelt tehenet, borjút. Amikor nyugdíjba ment akkor sem volt rest, virágokat nevelt, kivitte a Búza téri piacra és eladta. A veje szerint olyan körömvirág krémet készített, amit mindig elkapkodtak a vásárlók. Anna néni a mai napig aktív, megtalálja őt a munka a házban és a ház körül.
Megtudtuk, a nagyobb család most hétvégén, szombaton jön össze, hogy megünnepeljék a kilencvenedik születésnapot. Azért egy szép tortát a mai napon is kapott a családtól, amelyen elfújhatta a lobogó gyertyákat. Hogy közben mit kívánt, az titok marad.