Ugrás a tartalomra

Fényt kapott a Factory Aréna

Létrehozva
Ötvenhat millió forintból korszerűsítették a miskolci Factory Aréna nyílászáróit. A cél, hogy a jövőben még több fiatal használhassa az egykori gyárépület falai között kialakított arénát.
Kép
Factory

A Factory Arénát 56 millió forintból korszerűsítették az elmúlt időszakban. 35 darab, több méter magas ablakot cseréltek ki az Aktív Magyarország program támogatásával. A több mint húsz éve működő sportlétesítmény évente mintegy 25 ezer gyermeket fogad. 

Mint azt a szerda délelőtti sajtótájékoztatón felidézték, az Aréna az évek során számos fejlesztésen esett át: megújult a mászóterem, kibővítették a pumpapályát, sor került a tető felújítására, most pedig megvalósult az energetikai hatékonyságot növelő nyílászárócsere is. 

Kép
Factory

Révész Máriusz, az Aktív Magyarország programért felelős államtitkár a helyszínen emlékeztetett: a lukas tető után az ablakok terén is sikerült előrelépni. Hangsúlyozta: bízik benne, hogy a következő időszakban kicsit komfortosabb lesz a csarnok, és télen kevésbé lesz jeges szél a csarnokban.

Egri Zsuzsa, a Factory vezetője az eseményen úgy fogalmazott: "az ablakok bearanyozzák a napjaikat", ugyanis jóval világosabbá vált a csarnok. Ezt követően őt méltatta köszöntőjében a város polgármestere, aki szerint a komplexum „pontos és ékes bizonyítéka annak, milyen jól tud működni egy közösségen belül egy régi gyárépület”. 

Preview Image
Juhász Ákos képgalériája

Tóth-Szántai József egyúttal kifejtette: a Factory-ban nem csak sportfunkciók vannak, miután már jó pár kulturális rendezvénynek is helyet adott korábban. 

– Itt találkozik a sport és a kultúra. De megjelenik a városnak a múltja is, és azt gondolom, hogy a városnak a jövője is – mondta Miskolc polgármestere.

A sportért felelős alpolgármester felidézte Miskolc közelmúltban lezajlott sport- és szabadidős fejlesztéseit. Ahogy Hollósy András mondta: a cél, hogy Miskolc a Bükk városa mellett a sport városa is legyen.

Ez is érdekelhet

Népkerti Szabadidőközpont, Miskolc
Újra megtelik élettel a Népkert: jön a Grund Piknik
MiskolcSportÉletmódEgészségSzabadidő
Minden szombaton 16 órától ingyenes közösségi sporttal, játékokkal és kötetlen kikapcsolódással várja a miskolciakat a Grund Piknik a Népkerti Szabadidőközpontban. A részvétel mindenki számára ingyenes.
melegvíz
Nincs melegvíz a belvárosban és a Győri kapu egyes részein
Miskolc
Szünetel a melegvíz-szolgáltatás csütörtök délután a miskolci belvárosban és a Győri kapu egyes részein.
Grizzly - görög táncház
Egy estére Görögország hangulata költözik a Csengey-kertbe
MiskolcKultúraSzabadidő
A mediterrán életérzés, az élő görög zene és a hagyományos táncok varázsolnak különleges hangulatot pénteken a Csengey-kertbe, ahol egy estére Görögország kultúrája kerül a középpontba.
Képgaléria
Lyukói árvákat segíthetünk adományunkkal
MiskolcSzabadidő
Szombaton a József Attila úti Auchanben találkozhatnak az állatbarátok a Lyukó Tappancsai Állatvédő Egyesület tagjaival és önkénteseivel. Az adakozók kutya- és macskaeledellel, valamint tárgyi adományokkal támogathatják az egyesület négylábú árváit.