Ugrás a tartalomra

A tűzhöz került a miskolci jogidoki

Létrehozva
Mérföldkő történt a VAR hazai életében.

A Magyar Labdarúgó Szövetség adta hírül, hogy lezajlott az eddigi legösszetettebb operátori kiválasztó nap. Mintegy ötvenen jelentkeztek a kiválasztó programra, melynek keretében felmérték készségeiket és szakmai tudásukat. A pályázók közül két tucatnyian kezdték meg tanulmányaikat a VAR operátori képzésén. Köztük volt dr. Dédesi Mátyás Benedek miskolci jogász, az NB III-as játékvezetői keret huszonhat esztendős tagja, aki eséllyel pályázik az NB II-es tagságra. 

Kép
dr. Dédesi Mátyás Benedek játékvezető
Dr. Dédesi Mátyás Benedek játékvezető munka közben. Fotó: Magánarchívum
Komoly követelmények 

A VAR-operátorokkal szemben támasztott követelmények: elméleti és gyakorlati vizsga, pszichológiai tesz, motivációs interjú. A gyakorlati vizsga során be kellett állítani a vitatott esetek optimális kameraszögeit, továbbá felmérik, hogy a jelölt milyen sebességet ér el a le- és visszajátszásoknál. 

 

Címkék

Ez is érdekelhet

Gyermeknapi élménykavalkád a Szeleta Parkban
MiskolcSzabadidőKörnyezet
Ugrálóvár, arcfestés, íjászat és természetismereti programok is színesítik azt a különleges gyermeknapi rendezvényt, amelyet május 31-én rendeznek meg a miskolci Szeleta Parkban. Az esemény a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ fennállásának 50. évfordulóját is ünnepli.
Sztárvendéggel koncerteznek
MiskolcKultúraSzabadidő
Ünnepi koncertre készül a JazzInside Band. A formáció május 28-án a Nyilas Misi Közösségi Ház udvarán ad jubileumi estet, amelyen sztárvendégként Urbán Orsi jazzénekesnő is színpadra lép.
Újrafestik az útburkolati jeleket Miskolcon
Miskolc
Csütörtökön kezdődik a munka.
Virágokkal szépítették a Népkertet
MiskolcKörnyezetBulvár
„Virágültetés a Népkertben – Közösségi Összefogás a Zöldebb Városért” címmel rendezett virágültetési közösségi programot a Délidő Étterem, a Népkerti Vigadó és a Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda szerdán, hogy megszépítsék Miskolc szívét.