Ugrás a tartalomra

A kupának A Konyhádban a helye!

Létrehozva
A héten egy miskolci étteremben állítják ki a DVTK kosaras lányai által megnyert magyar kupát.
Kép
A kosaras lányok A Konyhádba vitték a Magyar Kupa serlegét. Fotó: A Konyhád
FotóA Kosaras lányok A Konyhádba vitték a Magyar Kupa serlegét. Fotó: A Konyhád

Miskolcon a sport, azon belül is a DVTK szeretete átitatja a mindennapjainkat. Ott van a nappalidban, ahol a meccseket nézi a család, a lépcsőházadban, ahol a szomszédokkal beszéled ki az eredményeket, és mostmár A Konyhádban is. A Kis-Hunyad utcai étterem ugyanis egy hétre sporttörténeti mini tárlattá alakult.

Az valószínűleg keveseket ér újdonságként, hogy a A DVTK HUNTHERM nyerte a Killik László Női Magyar Kupát 2025-ben. A pécsi fináléban a DVTK 16 pontos hátrányból felállva győzte le a SERCO UNI Győr gárdáját. Talán az sem meglepő, hogy a győzelem fejében Miskolcra került a bajnoknak járó serleg.

Az viszont sokkal szokatlanabb, hogy ezen a héten egy olyan családi fenntartású étteremben állítják ki a kupát, aminek alapvetően a menüztetés a fő profilja. 
 

"A klub nagyszerű kezdeményezésére, a magyar kupát egész héten megtekinthetitek éttermünkben. Hajrá diósgyőri kosaras lányok!" 

 
- írja Facebook oldalán A Konyhád.

Szemlélődőkben valószínűleg nem lesz hiány, az étterem ugyanis a legforgalmasabb miskolci vendéglátóhelyek közé tartozik ebédidőben.

Címkék

Ez is érdekelhet

Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.
Mathiász János emlékezete szakmai borkonferencia. Fotó: Rogosz Péter
Mathiász János emlékezete és a jövő borászata Miskolcon
MiskolcGazdaságOktatásKultúraÉletmódGasztroSzabadidőTudomány
Szakmai konferenciával és filmvetítéssel tisztelegtek a neves szőlőnemesítő, Mathiász János emléke előtt csütörtökön Miskolcon, az MTA MAB Székház épületében.
Enyedi Lili két aranyérmet nyert
MiskolcSport
Nyíregyházán rendezték az U20-as és az U18-as atléták fedettpályás országos bajnokságát.