Ugrás a tartalomra

Elhunyt Miskolc ismert és szeretett állatorvosa, a Macik korábbi elnöke

Létrehozva
A péntek esti jégkorong mérkőzés előtt gyászszünettel emlékeznek meg a Macik korábbi elnökéről.
Kép
Puskás Gábor emlékére
Puskás Gábor emlékére

A DVTK Jegesmedvék pénteken hivatalos Facebook oldalán adta hírül, hogy hetven esztendős korában meghalt dr. Puskás Gábor, a Miskolcon és vármegye szerte ismert, elismert és köztiszteletben állt állatorvos, a Miskolci Állatkórház ügyvezetője és tulajdonosa, a Miskolci Jegesmedve Jégkorong Sportegyesület egykori elnöke, akiről a 18 óra 30 perckor kezdődő liga találkozó előtt emlékeznek meg a népkerti jégcsarnokban.

Dr. Puskás Gáborról fia, ifj. dr. Puskás Gábor közölt gyászhírt

„Megrendüléssel tudatjuk, hogy dr. Puskás Gábor nem él már közöttünk. Munkásságával, emberségével és odaadásával sokak szívébe vésődött, emléke tovább él munkatársaiban, pácienseiben és a város közösségében. Fiatalon elkötelezte magát az állatgyógyászat mellett. A Földes Ferenc Gimnáziumban matematika–fizika tagozatosként tanult, és az utolsó gimnáziumi évében döntött az állatorvosi pálya mellett. Diplomáját az Állatorvostudományi Egyetemen szerezte, majd később kamarai specialista képesítést is szerzett. Pályafutását a megyében állatorvosként kezdte, később alapítóként és vezetőként létrejött Miskolci Állatkórház egyik kulcsembereként tevékenykedett. Emellett részt vett a Magyar Állatorvosi Kamara alapításában és tevékenységében, a megyei kollégák érdekeinek képviseletében, és továbbképzések szervezésében is szerepet vállalt. 

Alapítóként vett részt a Miskolci Jegesmedvék jégkorong klub létrehozásában

Dr. Puskás Gábor nem csak az állatgyógyászatban alkotott maradandót: szenvedélye volt a jégkorong. Az 1990-es évek elején alapítóként vett részt a Miskolci Jegesmedvék jégkorong klub létrehozásában, és hosszú ideig elnöke volt a csapatnak. A klub életében nem csupán névként szerepelt – aktívan részt vett a sport támogatásában, utánpótlás-nevelésben és a közösség építésében is. A szakmai és közéleti tevékenysége mellett családapaként is ismert volt: két fia van: egyikük az apa nyomdokaiba lépett, állatorvos diplomát szerzett és az ő praxisát viszi tovább. Emlékét a Miskolci Állatkórház falai között, a sportéletben és a miskolci állatbarát közösségben viszik tovább. Temetése kérésének megfelelően szűk családi körben lesz.”

Tóth-Szántai József, Miskolc polgármestere is megemlékezett Dr. Puskás Gáborról.

Ez is érdekelhet

Japán minifesztivál az Egyetemvárosban
MiskolcKultúraSzabadidőBulvár
Kulturális és gasztroélmény-programokat kínáló minifesztivált rendezett pénteken a Japán Nagykövetség a Miskolci Egyetemen.
Újabb indulók a 2-es választókerületben is
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Megtartotta második ülését a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei 2-es számú Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság péntek délután.
Képgaléria
Az Avasi kilátó is színesbe öltözik a Ritka Betegségek Világnapján
MiskolcEgészség
Február utolsó napja a Ritka Betegségek Világnapja, amelyet idén tizenkilencedik alkalommal rendeznek meg világszerte.
„A böjt hatására az ember gondolatvilága elkezd megtisztulni”
MiskolcEgyház
Milyen az Istennek tetsző böjt? Ezt is megtudhattuk Meleg Attila református lelkipásztortól, aki maga is gyakorlott böjtölő.