Ugrás a tartalomra

Új életet kapott a régi varroda épülete

Létrehozva
Diósgyőrben sokak felfigyeltek már az egy éve tartó építkezésre, ami most a célegyenesbe fordult. A régi Kuruc utcai varroda épülete lassan készen áll, hogy otthonná váljon.

 

Kép
diosgyori_ingatlan_20251103-ot_04.jpg
Fotók: Osztie Tibor

Az egykori varroda évekig kihasználatlanul állt, most azonban modern otthonoknak ad helyet. A Bánki Lakópark Kft. fejlesztésében teljesen megújult az ingatlan: a korábbi ipari épületből modern társasház született. Az eredeti szerkezet megmaradt, de minden más új életre kelt – a homlokzattól a belső terekig. A felújítás során a fejlesztők célja az volt, hogy a piaci igényekhez és a mai városi életvitelhez igazodó, kényelmes otthonokat alakítsanak ki, miközben a környék arculatát is szebbé tegyék.

Alapvetően fontos szempont volt, hogy az épület hasznosuljon, és a piaci igényeknek megfelelő, korszerű társasház szülessen. Itt, Diósgyőrben ritkán épülnek új lakások, ezért különösen nagy figyelmet fordítottunk arra, hogy modern, de barátságos környezetet teremtsünk 

– mondta a beruházásról Csomós Attila, a Bánki Lakópark Kft. egyik ügyvezetője.

Kép
diosgyori_ingatlan_20251103-ot_05.jpg

A két szintes társasházban nyolc-nyolc lakás kapott helyet, méretük 34 és 99 négyzetméter között mozog, így fiatal párok, családok és idősebbek számára is megfelelő választás lehet. A különleges, felülről megvilágított lépcsőház mellett háromrétegű ablakok, modern szigetelés és energiatakarékos megoldások biztosítják a korszerű komfortot. A belső elrendezésnél a praktikum volt az elsődleges: több ponton elhelyezett villanykapcsolók, tágas tárolók és átgondolt alaprajzok teszik kényelmessé az otthonokat.

A házhoz 21 garázs is tartozik, ezek közül néhányból közvetlenül a lépcsőházba lehet belépni. A tervezésnél tehát a kényelem és a praktikum kéz a kézben járt. Emellett kerékpár- és babakocsitárolót is kialakítottak, a parkosítás és díszítés pedig jelenleg is folyamatban van. Bár a lakások iránt már most nagy az érdeklődés, az értékesítés csak a bejegyzések és a külső munkálatok befejezése után indul.

Mindketten diósgyőriek vagyunk, és láttuk, hogy ez az épület évek óta üresen, elhagyatottan állt. Amikor megvásároltuk, tudtuk, hogy nemcsak egy ingatlant újítunk meg, hanem egy környékrészt is. Számunkra ez egyfajta társadalmi szerepvállalás. Szeretnénk, ha Diósgyőr szebb és élhetőbb lenne 

– tette hozzá Csomós Attila.

Kép
diosgyori_ingatlan_20251103-ot_02.jpg

A fejlesztés így nem csupán egy új társasház születését jelenti, hanem egy városrész megújulását is. A régi varroda épülete most ismét életre kelt — és hamarosan új lakói folytathatják benne a történetet, immár otthonként.

Ez is érdekelhet

fotó: Mocsári László
Hollywood-i hangulat Miskolctapolcán
MiskolcÉletmódSzabadidő
Egy különleges hangulatú esti kikapcsolódásra várják a látogatókat az miskolctapolcai Ellipsum Élményfürdőbe.
Meghirdette az önkormányzat a nyári táborokat
MiskolcSzabadidő
A Miskolci Kulturális Központ által szervezett önkormányzati nyári táborokba több turnusban, egész nyáron várják a gyerekeket.
A városnak ezeken a pontjain kell nagyon résen lenniük az autósoknak
Miskolc
Itt-ott félsávos lezárásokkal és terelésekkel kell megbirkózniuk a Miskolcon közlekedőknek péntek reggel.
Avasi Kvaterka
Meghirdették a „Miskolc Város Bora 2026” borversenyt: itt vannak a részletek!
MiskolcKultúraÉletmódGasztroSzabadidő
Május közepén rendezik meg a „Miskolc Város Bora 2026” borversenyt Miskolcon.