Ugrás a tartalomra

Elindult az egyetemi felvételi

Létrehozva
December 18-án megkezdődött a 2025-ös felsőoktatási felvételi eljárás, amely február 15-ig ad lehetőséget a továbbtanulni szándékozóknak arra, hogy jelentkezzenek az általuk választott szakokra.
Kép
fotó: Mocsári László
Nagy az érdeklődés a Miskolci Egyetem képzései iránt. Fotó: Mocsári László

– Ismét elérkeztünk a felsőoktatás egyik legizgalmasabb szakaszához, a felvételi eljárás kezdetéhez – fogalmazott Szilágyi Roland, a Miskolci Egyetem oktatási rektorhelyettese.

Csak elektronikusan lehet jelentkezni

A jelentkezés ebben az évben is elektronikus úton zajlik, az e-felvételi rendszerben, amelyhez megfelelő elektronikus azonosítás szükséges.

– Nagyon fontos, hogy ebben a jelentkezési szakaszban is, ahogy ezt a korábbi évben már ezt megszokhatták, csak elektronikusan tudnak jelentkezni a hallgatók az e-felvételi rendszerén keresztül, ehhez pedig előzetesen mindenkinek szüksége van vagy Ügyfélkapu +-os, vagy DÁP-os regisztrációra – hívta fel a figyelmet.

Széles a képzések skálája

A Miskolci Egyetem képzési kínálata továbbra is rendkívül széles: az intézmény nyolc karon, szinte minden képzési területen kínál továbbtanulási lehetőséget.

– Az elmúlt két-három évben a mérnöki szakok mellett az egészségtudományi és pedagógusképzések is kiemelkedően vonzották a jelentkezőket – mondta a rektorhelyettes.

Preview Image
Nyílt nap a Miskolci Egyetemen. Mocsári László galériája.

Fejlesztések, megújulás

Az egyetem vezetése abban bízik, hogy a kampusz megújulása tovább növeli az intézmény vonzerejét. Az elmúlt időszakban megújult az étterem, a menza, a kollégiumok, a sportlétesítmények és a könyvtári szolgáltatások, és a fejlesztések a jövőben az oktatási infrastruktúrát is érintik.

– Arra számítunk, hogy aki most ide jelentkezik, a Miskolci Egyetemre, ők az egyetemi tanulmányi időszakuk alatt, már egy teljesen modern Miskolci Egyetemen tölthetik el – emelte ki Szilágyi Roland.

Új szakok a Miskolci Egyetemen

Az idei felvételi időszak több újdonságot is hoz. Most lehet először jelentkezni Miskolcon építőmérnök szakra, amely nyolc féléves képzésként jelenik meg, míg a korábban elindított tanító szak iránt továbbra is nagy érdeklődés várható. Az űrmérnök képzés már angol nyelven is elérhető, a zeneművészeti képzéseknél pedig új szakok és szakirányok közül választhatnak a jelentkezők.

– A Miskolci Egyetem folyamatosan törekszik a képzési paletta bővítésére, amihez a munkaerőpiac igényeit is figyelemmel kísérjük – tette hozzá.

A felvételi eljárás tehát már elindult, a jelentkezési határidő február 15.

Címkék

Ez is érdekelhet

Űrkemence a Miskolci Egyetemen. Fotó: Végh Csaba
Űrmérnökképzés Miskolcon – „Gyakorlatilag már a science fiction-ben élünk”
MiskolcBelföldVilágGazdaságOktatásBorsod-Abaúj-ZemplénTudományBulvár
Tudta, hogy az első miskolci űrkemence közel fél évszázada épült meg? És hogy űrmérnökképzés is elérhető a Miskolci Egyetemen? A Veres Zsolttal, a kurzus szakfelelősével, a Fémtani, Képlékenyalakítási és Nanotechnológiai Intézet docensével készült interjú számos érdekességre rávilágít.
közlekedés
Forgalomkorlátozások és útjavítások Miskolcon: több utcában is dolgoznak
Miskolc
Hibaelhárítási és útkarbantartási munkák miatt több helyszínen is forgalomkorlátozásra kell számítani Miskolcon.
Korszerűbb környezetbe költöznek fogorvosi körzetek Miskolcon
MiskolcEgészség
Miskolc önkormányzata elkötelezett az egészségügyi alapellátás feltételeinek folyamatos javítása mellett – írja közleményében a városháza sajtóosztálya.