Ugrás a tartalomra

Drogügylet miatt történt a késelés

Létrehozva
A január első vasárnapján Miskolcon történt bűnügy hátterére fény derült. A rendőrség elárulta a kiváltó okot.

– A nyomozás során ezidáig beszerzett adatok, információk alapján a sértett és a gyanúsított között kialakult szóváltást kábítószer, illetve annak megszerzéséhez köthető vita váltotta ki. Így minden más, az esettel kapcsolatos feltételezés torzítja a valóságot – tájékoztatta lapunkat Janasóczki Attila, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, hozzátéve: a rendőrség az emberölés mellett kábítószer-birtoklás miatt is eljárást indított az ügyben.

Ahogy arról a minap.hu beszámolt, a Miskolci Járásbíróság január 6-án elrendelte annak a fiatalkorú gyanúsítottnak a letartóztatását, aki pár nappal korábban úgy megszúrta a sértettet Miskolcon, a Vörösmarty utcában, hogy az a kórházban életét vesztette.

A Miskolci Törvényszék sajtóosztályának korábbi tájékoztatása szerint a gyanúsított január 4-én, az esti órákban a Vörösmarty utcában található társasház melletti játszótéren szóváltásba keveredett a 16 éves sértettel, majd dulakodni kezdtek, miközben a terhelt egy 9,5 centiméteres pengehosszúságú rugósbicskával mellkason szúrta a fiút, majd elszaladt a helyszínről.

A nyomozás során ezidáig beszerzett adatok, információk alapján a sértett és a gyanúsított között drogbirtoklás miatt alakult ki szóváltás, ami tragédiához vezetett.

A rendőrség alig 15 perc alatt, a Görgey utcán elkapta a feltételezett elkövetőt. A hatóságtól azt is megtudtuk, hogy a bíróság a fiatalkorú gyanúsított javító-nevelő intézetben történő elhelyezéséről döntött.

A bíróság elrendelte a gyanúsított letartóztatását.

Ez is érdekelhet

Csöbör Katalin gratulált Juhász Rolandnak, de nem adja fel
Miskolc
Nem adom fel, folytatjuk, a legközelebbi választáson győzni fogunk – mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje a borsodi 1-es választókerületben.
Megkezdődött a jegyzőkönyvek feldolgozása a miskolci városházán
MiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Vasárnap este 22 óra után megkezdődött a jegyzőkönyvek beérkezése a miskolci városházára, ahol a szavazókörök adatait folyamatosan dolgozzák fel. A munkát több választási szakember irányítja, miközben egymás után érkeznek a szavazókörök képviselői.
Hollósy András választás 2026 Fotó: Mocsári László
Gratulált Czipa Andrásnak, és felajánlotta a segítségét Hollósy András
Miskolc
Folytatja a munkát Miskolcért és Diósgyőrért, mondta a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltje.
Nagy csatában kaptak ki a diósgyőriek. Fotó: magánarchívum
A lila-fehérek nyertek a piros-fehérek ellen
MiskolcSport
Röplabda: női NB I Liga, rájátszás, B-csoport, 6. forduló: 111 perc kellett a vendégek sikeréhez.