Ugrás a tartalomra

A 75 másodperc alatt esett három hármassal

Létrehozva
A diósgyőri csapat vasárnap este bajnokit játszott. A Csata TKK együttesét fogadta a DVTK HunTherm.
Kép
DVTK HUNTHERM - Csata 77-48
DVTK HunTherm – Csata TKK. Fotó: Mocsári László

A női kosárlabda NB I 16. fordulójában, vasárnap este a DVTK HunTherm gárdája a Csata TKK csapata ellen lépett pályára Miskolcon, a DVTK Arénában. A piros-fehérek négy nappal a spanyol Casademont Zaragoza elleni, hazai Euroliga vereség, a 60-79-re végződött meccs után játszottak ismét hazai környezetben. A diósgyőri játékosok a mezükön gyászszalaggal léptek pályára, a csapat fizioterapeutájának, Halász Veronikának szerda este elhunyt férje, – szerkesztőségünk tagjának, a Miskolc Televízió vágójánák, – Kőfaragó Balázsnak az emléke előtt tisztelegve.

A DVTK HunTherm jó kezdése 

A mérkőzés elejét szép, pontos játékkal kezdte a DVTK (7-0), és folytatta is, így amikor a 6. percben 10 pont fölé nőtt a piros-fehérek előnye (17-6), időt kért a fővárosi gárda szakvezetője. A sorok rendezése jól sikerült, igaz nem rögtön mutatkozott ennek eredménye, de 19-10-es állást követően a negyed hajrája a Csatáé volt, egyenlítettek (19-19).

A második játékrész elején valamivel jobban ment a Diósgyőrnek (23-19), de hat pontnál nagyobb fórt nem tudtak összerakni (33-27), és a sok pontatlan passz, dobás miatt mindössze triplányi volt az előnyük a hosszú szünetet megelőzően (33-30).

Parádés negyedik negyed

A térfélcserét követően is folytatódott a nagy küzdelem (38-34), majd amikor a vendégek egy percen belül két gólt is kaptak, időt kért a Csata TKK edzője. A szünetet követően Paula Ginzo centergóljával lett közte tíz (44-34), de a negyed utolsó négy percében a fővárosiak csökkenteni tudták a hátrányukat (46-38). 

A záró menet első percében Lelik Réka és Kathryn Westbeld is triplát hintett (52-38), amire vendég időkérés volt a reakció. De a pauza után ismét hazai hármas jött, Kányási Veronika részéről (55-38), és ebben a 75 másodpercben tulajdonképpen eldőlt a meccs. A folytatásban több leindításos kosarat szerzett a Diósgyőr, és a 34. percben a Csata csapata ismét kénytelen volt időt kérni (61-38). A DVTK HunTherm termelt, miközben a vendégek szenvedtek, képtelenek voltak a gyűrűbe találni. Nyolc perc szünetet követően a Diósgyőr 20-0-s etapja után sikerült ez nekik (68-40). A Diósgyőr az utolsó játékrészben mutatott remek játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet.

Preview Image
DVTK HunTherm – Csata TKK. Mocsári László galériája.
DVTK HunTherm – Csata TKK 77-48 (19-19, 14-11, 13-8, 31-10)
Miskolc, 800 néző. V.: Varga-Záray, Gruber, Pozsonyi.
DVTK HunTherm: Aho N. 4, AHO T. 11/3, LELIK 8/3, WESTBELD 11/9, GRIGALAUSKYTE 8. Csere: Kányási 10/6, Smuda 2, Miklós M. 2, Toman P. 7/3, Ginzo 8, Takács B. 4, Poczkodi 2. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Csata TKK: Walker 7/3, Rimdal 7/3, Tózer-Nemes 2, Hegedűs J. 2, William 5. Csere: Varga-Aradi 6, BICZÓ 10/3, Boricsics 4, Karlócai 2, Vári, Németh L. 3/3. Vezetőedző: Tursics Krisztián.

Ez is érdekelhet

Kampányakkordok békére hangolva: újra Miskolcon járt a Fidelitas
MiskolcBelföld
"A jövőnk a béke!” mottóval rendezett Civil Akadémiát csütörtök este a Civil Összefogás Fórum (CÖF) miskolci klubja.
Kvaterka - Margit Pince
Új lendületet kap az Avasi Kvaterka
MiskolcKultúra
Az Avasi Kvaterka idén sport- és egészségtudatos programokkal bővül. A szervezők célja, hogy a közösségi élmény mellett az aktív életmódot és az Avas értékeit is erősítsék.
Nem maradnak éjszakára
MiskolcKultúraEgyház
Sok éven át 25 órán át olvastak fel Wass Albert-műveket, most már egyestés programot szerveznek. Pénteken este 6 órától lesz a Miskolci Wass Albert zenés-irodalmi felolvasó est.
Rendészeti ellenőrzést tartottak Komlóstetőn
Miskolc
Kiemelt rendészeti ellenőrzést tartott a Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) Komlóstetőn csütörtökön. Az akcióban részt vett Hollósy András, Miskolc alpolgármestere is, valamint Bajusz Gábor önkormányzati képviselő.