Ugrás a tartalomra

Ismét van tanítás a miskolci iskolában

Létrehozva
Korábban azért rendelt el rendkívüli tanítási szünetet az intézmény vezetője, mert a tanárok közül sokan megbetegedtek.
Kép
A Kossuth Lajos evangélikus iskola. Fotó: Facebook

Az iskolában kialakult tanári megbetegedések magas száma miatt – a pedagógusok 30 százalékát érintette – rendkívüli tanítási szünetet rendelt el Vígh Roland, a Kossuth Lajos Evangélikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola főigazgatója múlt hét elején.

A rendkívüli tanítási szünet két napot érintett akkor: január 13-át (kedd) és január 14-ét (szerda).

Pótolják

Érdeklődésünkre az iskola közölte, hogy a tanítás január 15-én, csütörtökön a szokott rend szerint folytatódott, a tanárok nagy része vissza tudott térni a betegsége után, így zavartalanul működik az intézmény.

Mint megtudtuk, az elmaradt tanítási napokat április 18-án és május 16-án pótolják be.

Országos akadozások

Nem csak Miskolcon okozott zavart a hideg időjárás, vagy éppen a lehullott nagy mennyiségű hó. Az elmúlt hetekben az országban több helyről is jelentettek akadozást az oktatásban. Rövidített tanítási nap, máshol online oktatásra való átállás is megjelent a nagy hideg és a csúszós, jeges utak miatt.

Mint tapasztalhattuk, helyenként -20 Celsius-fok alatti minimumok is előfordultak az elmúlt hetekben, ami helyenként gondot okozott a vonatközlekedésben és a közutakon is. Az oktatási intézményeknek is döntéseket kellett meghozniuk emiatt.

Bogyiszló (Tolna vármegye) általános iskolájában korábban meghibásodott a fűtési rendszer, ezért a tanítást félbeszakították. A Nagykanizsai Szakképzési Centrum intézményeiben pár napra online oktatásra álltak át. Egy pécsi általános iskola pedig rövidített tanítási rend szerint szervezte meg az oktatást, a tanítás már dél előtt befejeződött.

A kaposvári Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola és Gimnáziumban csak az első négy órát tartották meg néhány napja, a bodrogi Bölcsesség Kezdete Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolába pedig a tanulóknak nem volt kötelező bemenniük.

Marad a hideg

Az Időkép tájékoztatása szerint kedd reggelre pára, köd, zúzmarás köd több helyen képződhet. Említésre méltó csapadék nem várható, de a borongós tájakon gyenge hószállingózás előfordulhat. Hajnalban erős, általában -19 és -8 fok közötti fagyokra van kilátás, de északkeleten néhol -20, -21 fok is lehet. Napközben -8 és 0 fok közötti értékeket mutathatnak a hőmérők.

Szerdán kezdetben párás, ködös, borongós, illetve naposabb tájak is lehetnek. Napközben dél felől megnövekedhet a fátyolfelhőzet, de többfelé számíthatunk hosszabb-rövidebb napos időszakokra. Számottevő csapadék sehol sem várható. Folytatódik a hideg idő: hajnalban -20 és -8, kora délután pedig -7 és +1 fok között alakulhat a hőmérséklet.

Csütörtökön többfelé erősen felhős, helyenként borongós időre számíthatunk, de naposabb tájakkal is találkozhatunk majd. Említésre méltó csapadék nem várható. A reggel ismét nagyon hideg lesz, majd napközben -5 és +4 fok közötti maximumokra van kilátás.

Ez is érdekelhet

GYORSHÍR: hat szóló busszal bővült a miskolci elektromosbusz-flotta
Miskolc
Újabb lépést tett Miskolc a fenntartható közösségi közlekedésért: pályázati forrásból hat szóló busszal bővítette elektromos buszflottáját az MVK.
Miskolci kutyások, figyelem: aki ezt elmulasztja, bírságra számíthat
Miskolc
Ha van négylábú kedvence, nagyon fontos információ: június elsején elindult az ebösszeírás Miskolcon.
eső minap-indító villamos
Hidegfront hoz záporokat, zivatarokat
MiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat többek között Borsod-Abaúj-Zemplén megyére is.