Ugrás a tartalomra

A Fidelitas Miskolcon: ,,Nem a mi háborúnk!”

Létrehozva
„Nem a mi háborúnk!” címmel tartott sajtótájékoztatót a Fidelitas kedden Miskolcon, az Újgyőri főtéren, országjárása során. A politikai ifjúsági szervezet programja még 2025 októberében indult.
Kép
fidelitas_orszagjaras_20260224-ot_04.jpg
Fotók: Osztie Tibor

A rendezvényen Mohácsy István, a Fidelitas elnöke arról beszélt: Európában egyre több helyen merül fel a kötelező sorkatonaság visszaállítása, és szerinte az uniós politikai elit részéről is hallani olyan nyilatkozatokat, amelyek a katonai szerepvállalás erősítését sürgetik.

Példaként említette Manfred Weber, az Európai Néppárt európai parlamenti képviselőcsoport vezetőjének nyilatkozatait, amelyek szerinte azt vetik fel, hogy német katonák akár uniós zászló alatt is részt vegyenek az orosz-ukrán konfliktusban.

Mint fogalmazott, a Fidelitas és a Fidesz–KDNP közössége elutasítja a sorkötelezettség visszaállítását, és nem támogatja a háború finanszírozását. „A mi jövőnket nem lehet lövészárkokban elképzelni” – hangsúlyozta.

Kép
rre: fidelitas_orszagjaras_20260224-ot_05.jpg

Csak békében

A sajtótájékoztatón elhangzott: a magyar kormány álláspontja szerint Magyarországnak ki kell maradnia a háborúból, illetve, hogy hazánk a béke fenntartásában érdekelt. A Fidelitas szerint csak békében lehet megvalósítani a fiatalokat érintő programokat, ösztöndíjakat és fejlesztéseket.

Miskolc kapcsán szó esett a város előtt álló kihívásokról is. A lakhatás kérdését komoly problémaként említették, valamint hangsúlyozták, hogy több kulturális és közösségi rendezvényre, fesztiválra lenne szükség a helyi fiatalok megtartása érdekében.

Mohácsy István pozitív példaként említette a 14 év alattiak számára ingyenesen igénybe vehető miskolci közösségi közlekedést, de kitért a DAM területén a közelmúltban megszerzett önkormányzati résztulajdonra is, ami véleménye szerint Miskolc gazdasági életének élénkítését szolgálja.

Kép
fidelitas_orszagjaras_20260224-ot_02.jpg

Az eseményen többször elhangzott: az április 12-i választás sorsdöntő lesz. A Fidelitas célja, hogy minden magyar fiatalhoz eljuttassák üzenetüket, miszerint a béke és a fejlődés feltétele a jelenlegi kormány politikájának folytatása.

A Fidelitas országjárása a következő hetekben további városokban folytatódik.
 

Címkék

Ez is érdekelhet

Digitális játszóteret rendeztek be a könyvtárban
MiskolcKultúraSzabadidő
Különleges élmény részeseivé válhattak azok a gyerekek, akik hétfőn ellátogattak a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárába.
Virágültetéssel ünnepelték a könyvtárosok világnapját az egyetemen
MiskolcKultúraSzabadidőKörnyezet
Április tizennegyedike a könyvtárosok világnapja, ennek apropóján hétfő délután tavaszi díszbe öltöztették a Miskolci Egyetemi Könyvtár előtti teret.
Lecserélték a Kandia köz ernyőit
Miskolc
A tavaszi szél nem kímélte a korábbi installációt.
Bebiztosították a helyüket a barcelonai világbajnokságon
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
Április 10–12. között a szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok adott otthont a UPDF Magyar Bajnokságnak, ami a barcelonai világbajnokságra való kvalifikáció második fordulója is volt egyben.