A labdarúgó NB I 24. fordulójában, szombaton este DVTK – Zalaegerszegi TE FC mérkőzést rendeztek Diósgyőrben.
A hazaiak kieső, a 11. helyről kezdték a meccset, és a győzelem megszerzésének igényével léptek pályára. A zalai együttes nyugodtan várhatta az összecsapást, nem csak azért, mert az előző három bajnokiján nem kapott ki, hanem azért is, mert az évad elején kiesőnek tartott csapat a bajnokság zárása előtt 10 fordulóval, 11 pontra távolodott el a kieső helytől, a Diósgyőrtől.
A DVTK ezen a meccsen több játékosára sem számíthatott. Holdampf Gergő három ok, sérülése, betegsége és sárga lapos eltiltása miatt hiányzott. Mucsányi Márk, Yohan Croizet, Ivan Saponjic és Kecskés Ákos sérülés, Marco Lund betegség miatt nem tudott pályára lépni, a piros-fehérek 29 fős keretének hetedik kimaradója pedig a fiatal kapus, Bánhegyi Bogdán volt.
A Diósgyőr kezdőcsapata hat helyen változott a múlt heti, Újpest FC elleni, idegenbeli 2-1-es vereséghez képest: Holdampf Gergőről és Mucsányi Márkról már esett szó, Szakos Bence, Bárdos Bence, Ante Roguljic és Peter Ambrose pedig csak a kispadra került. Az egy hete becserélt Pető Milán, Lirim Kastrati és Alexander Vallejo most az első perctől élvezte a bizalmat, ahogy Tamás Márk, Babos Bence és Bényei Ágoston is.
A diósgyőri csapat győzelmi esélyeit csökkentette, hogy a játékosok ezúttal sem tudhatták maguk mögött a szurkolók jelentős részét, ugyanis az ultrák által hirdetett bojkott, a távolmaradás a mérkőzésektől, változatlanul érvényben volt, van, mivel a klubvezetés nem teljesítette követelésüket, nem menesztette Vladimir Radenkovic vezetőedzőt.
Így legalább siralmas látványt nyújtott a stadion…
A DVTK visszavont 11-ese
A meccs első nagy helyzete a DVTK előtt adódott, de Lamin Colley fejesét a zalai kapus, Gundel-Takács Bence bravúrral szögletre mentette. Nem sokkal később a túloldalon is volt egy nagy remeklése a kapusnak, Karlo Senticnek, aki Maxsuell Alegria megugrása után mentette meg csapatát a góltól.
Az első félidő első félidejében ennyit veszélyt hoztak össze a csapatok, a játékrész hosszabbításában pedig egy kezezés hozott izgalmakat. Maxsuell Alegria könyökét találta el a labda a saját 16-osán belül, ám hiába ítélt 11-est a játékvezető, miután visszanézte az esetet videóról, visszavonta a büntetőt, mert meglátása szerint a zalai játékos vétlen volt a kezesében.
Az 52. percben Anderson Esiti lőtt a kapu fölé, öt minutával később pedig megszerezte a vezetést a DVTK. Pető Milán jobbról remekül tette középre a labdát, amit a második hullámban érkező Alexander Vallejo lőtt el. Bombája lepattant egy védőről, Babos Bence elé, aki 7 méterről a kapu jobb oldalába küldte a labdát (1-0).
A 71. percben a frissen beállt Szakos Bence lövését fogta meg a zalai kapus, a 78.-ban Skribek Alen pedig a bal alsó sarok mellé lőtte labdát.
A 85. percben Skribek Alen szabadrúgását követően Victory Akpe fejelt fejelt a bal felső sarokba (1-1).
A DVTK ezúttal sem tudott nyerni hetedik hazai döntetlenjét követően nem tudott elmozdulni a kieső helyről.
| DVTK – Zalaegerszegi TE FC 1-1 (0-0) Diósgyőr, 1423 néző. V.: Bogár (Albert I., Belicza). DVTK: Sentic – Kastrati, Szatmári, Tamás M., Bokros – Esiti, Vallejo – Babos B., Bényei, Pető – Colley. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic. ZTE FC: Gundel-Takács – Ferreira, Peraza, Várkonyi, Calderón – Kiss B., Szendrei, Amato, Skribek – Lima, Maxsuell. Vezetőedző: Nuno Campos. Csere: Ferreira helyett Csonka a 32., Bényei helyett Sajbán az 59., Pető helyett Szakos a 70., Kastrati helyett Keita a 70., Lima helyett Joao Victor a 72., Amato helyett Teixeira a 72., Peraza helyett Akpe a 76., Colley helyett Ambrose a 82., Bokros helyett Bárdos a 82. percben. Sárga lap: Bényei a 12., Bokros a 17., Calderón a 84., Babos B. a 84., Maxsuell a 92. percben. Gólszerző: Babos B. (1-0) az 57., Akpe (1-1) a 85. percben. |