Ugrás a tartalomra

„A HÉTSZÁZÁT!” – 560 méter hosszú történelmi menet vonul végig Miskolcon Nagy Lajos király tiszteletére

Létrehozva
Hétszáz hagyományőrző és katona, 560 méteres történelmi menet és hét évszázadot felidéző látványos seregszemle érkezik Miskolc belvárosába I. Lajos születésének 700. évfordulója alkalmából.
Kép
I. Nagy Lajos születésének 700. évfordulója előtt tisztelegnek Miskolcon. Fotó: illusztráció/Horváth Csongor

Hétszáz fős, látványos történelmi seregszemlével tiszteleg Miskolc és a Magyar Tartalékosok Szövetsége (MATASZ) minden idők egyik legnagyobb magyar uralkodója, I. Lajos születésének 700. évfordulója előtt. Az „I. Nagy Lajos Emlékmenet” a magyar hadtörténelem hét meghatározó korszakát kelti életre 560 méter hosszan, a honfoglalóktól egészen a modern honvédségig.

Élő történelem 560 méteren

Történelmi díszletté alakul Miskolc belvárosa március 28-án: 49 hagyományőrző egyesület, a Magyar Honvédség katonái és kadétok összefogásával valósul meg az ország egyik legnagyobb szabású köztéri megemlékezése.

A menet rendhagyó módon, időrendi sorrendben mutatja be hadtörténelmünk dicső pillanatait. A több mint fél kilométer hosszú alakzatban 350 gyalogos, 140 lovas, 70 kutyás hagyományőrző, valamint solymászok és katonák vonulnak fel. A látványt veterán katonai gépjárművek és a Magyar Honvédség legmodernebb harcjárművei teszik teljessé, szimbolizálva a folytonosságot a múlt és a jelen honvédelme között.

A menetet Mónus József, „Fehér Farkas”, többszörös világrekorder és világbajnok íjász vezeti.

Hét korszak, hét dallam

A menet útvonalán a látogatók nemcsak vizuális, hanem zenei időutazáson is részt vehetnek. A város terein különböző zenekarok szólaltatják meg az adott korszakok dallamait – a honfoglalás kori hangszerektől és a gregorián énekektől kezdve Tinódi Lantos Sebestyén históriás énekein át egészen a világháborús katonadalokig.

Több mint felvonulás

A rendezvényt kétnapos tudományos történészkonferencia alapozza meg, amely I. Lajos európai léptékű uralkodását mutatja be.

A menet beérkezését követően a Szent István tér ad otthont a programoknak: 10 és 16 óra között kutyás és harci bemutatók, könyvbemutatók, valamint koncertek várják az érdeklődőket.

Címkék

Ez is érdekelhet

Kiderült, mi épül a Csermőkei úton, a Miskolci Egyetem tőszomszédságában
MiskolcGazdaság
Hónapok óta tartja izgalomban a miskolciakat az a szorgos munka, amely az egykori egyetemi fűtőmű mellett folyik. Ma már tudjuk, mi épül.
Reiman Zoltán könyvbemutató. Fotó: Mocsári László
Itt olyan, mintha Londonban járna
MiskolcKultúra
A Bazár-tömbtől a miskolci SOHO-ig – ez lett a címe Reiman Zoltán új könyvének, amit kedden mutattak be a Rockabilly Chickenben. Az est során dr. Hajdú Lászlóval beszélgetett az író.
Az Avasi Gimnázium is esélyes a Richter Anna Díjra
Vasárnapig lehet szavazni az Avasi Gimnáziumra a Richter Anna-díjon
MiskolcOktatásTudomány
Már csak néhány napig lehet támogatni a miskolci Avasi Gimnázium pályázatát a Richter Anna-díj közönségszavazásán: a voksolás vasárnapig tart.
kismama MIÖR
Bajbajutott mindenórás kismamán segítettek Miskolcon
Miskolc
A MIÖR munkatársai egy nyolchónapos terhes kismama segítségére siettek.