Ugrás a tartalomra

Gazdag programkínálattal várja a gyerekeket a könyvtár

Létrehozva
A II. Rákóczi Ferenc Könyvtár Központi Könyvtárának Gyermekkönyvtára az április első felében megrendezett programjaival elsősorban a tavaszi szünethez kapcsolódik, hiszen az óvodás és iskolás gyerekek ilyenkor könnyebben jutnak el a könyvtárba.
Kép
img_2134.JPG
Várják a gyerekeket a tavaszi szünetben és utána is. Fotó: II. Rákóczi Ferenc Könyvtár

A Tavaszi szünidölő a Mesebirodalomban című sorozatuk első programja a Mesés házfoglaló címet viseli, amelyre április 8-án, szerdán délelőtt 10 órától várják az érdeklődőket. Egy érdekes játékkal is készülnek a könyvtárosok, amely kellemes kikapcsolódást kíván a kis olvasóknak és szüleiknek.

A programon mesés játékok és játékos mesék kerülnek előtérbe, itt mindenki elengedheti a fantáziáját, és bátran részt vehet a játékban. Az élvezetes feladatok végeztével egy apró ajándék sem maradhat el.

Két nappal később, április 10-én, pénteken ugyancsak 10 órától az Egyszer volt, hol nem volt – a Mesetarisznyában elnevezésű program a mesék varázslatos világába kalauzolja a kicsiket és a nagyokat egyaránt. A mesematiné végén egy rövid, de annál élvezetesebb játékkal is készülnek a gyermekkönyvtárosok.

A tavaszi szünet után sem maradnak program nélkül a kis olvasók. Az április 16-án, csütörtökön 14 órától kezdődő Mesés könyveim című rendezvény vendége Víg Balázs író lesz, aki gyermekolvasóival találkozik a könyvtárban.

Április 18-án, szombaton délelőtt 10 órától a Ciróka-maróka elnevezésű zenés, táncos, mondókázós foglalkozás, kicsiknek és nagyoknak egyaránt tartalmas időtöltést kínál. A foglalkozást Barnóczki Beáta zenepedagógus vezeti.

Ez is érdekelhet

Katonazenekar adott koncertet az istentiszteleten
MiskolcKultúraEgyház
Nagyheti, katonai koncerttel egybekötött istentiszteletet tartottak szerdán a miskolci Avasi református templom falai között.
Felajánlásban részesült a GYEK
Jubileumot ünnepel a GYEK
MiskolcEgészség
Fél évszázados jubileumát ünnepli a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ: az intézmény 1976 óta látja el a régió beteg gyermekeit, az elmúlt évtizedekben pedig jelentős szakmai és infrastrukturális fejlődésen ment keresztül.
Szeles tavaszi időnk lesz Nagycsütörtökön, egy-egy záporral
MiskolcKörnyezet
Csütörtökön hosszabb napos időszakokra lehet számítani a térségben, de délután, kora este helyenként kialakulhatnak záporok a megnövekvő felhőzetből.
Közlekedési információk csütörtökön Miskolcról
MiskolcKörnyezet
A Miskolci Városgazda csütörtök reggeli tájékoztatója szerint az alábbi helyeken számíthatunk eltereléssel járó munkálatokra.