Miskolc több pontján, különösen az iskolák környékén megnövekedett forgalomra kell számítani a középiskolások ballagása miatt, ezért a hatóságok türelmet és körültekintést kérnek a közlekedőktől.
A Miskolci Önkormányzati Rendészet (MIÖR) munkatársai ezen a napon általános közbiztonsági járőrszolgálatot látnak el, és szükség esetén a forgalom irányításában is közreműködnek.
– Ahol szükségesnek ítéljük meg, ott beavatkoznak a kollégák az esetleges közlekedési helyzet segítésében – mondta Kovács László Csaba, a MIÖR vezetője.
A szervezet a ballagások idején elsősorban a közterületi rend fenntartásában, az iskolák környékének biztosításában, valamint a forgalom zavartalan lebonyolításában vállal szerepet.