Ugrás a tartalomra

Sztárvendéggel koncerteznek

Létrehozva
Ünnepi koncertre készül a JazzInside Band. A formáció május 28-án a Nyilas Misi Közösségi Ház udvarán ad jubileumi estet, amelyen sztárvendégként Urbán Orsi jazzénekesnő is színpadra lép.
Kép
A Jazz Inside Band archív fotón

Különleges zenei esttel ünnepli fennállásának 10. évfordulóját a JazzInside Band csütörtökön 19 órától. A koncert a V. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál programsorozatának részeként valósul meg, a Filharmónia Magyarország és a Miskolci Egyetem együttműködésében.

A zenekar az elmúlt évtizedben a miskolci jazzélet egyik állandó és kedvelt szereplőjévé vált. Repertoárján az igényes jazzmuzsika mellett könnyedebb, közönségbarát feldolgozások és modern hangzású átdolgozások is helyet kapnak. A jubileumi koncert méltó összegzése lehet az elmúlt tíz évnek, hiszen a formáció ezúttal kibővített műsorral és vendégművésszel készül.

A koncerten fellép Bundzik István zongorán és billentyűs hangszereken, Horváth Gyula nagybőgőn és basszusgitáron, Kacsenyák Gábor dobon, Kovács Zoltán gitáron és énekkel, Péter Zoltán trombitán és szárnykürtön, valamint Baranyai Sándor ütőhangszereken.

Az est sztárvendége Urbán Orsi jazzénekesnő lesz, aki karakteres, mély tónusú hangjával és energikus előadásmódjával a hazai jazzszíntér egyik meghatározó előadója. Saját zenekarával évek óta sikeresen szerepel klubokban és fesztiválokon, műsoraiban a klasszikus jazz mellett groove-os, modern hangzásvilág is megjelenik. Repertoárján Gershwin-darabok, ismert pop- és jazzfeldolgozások, valamint saját szerzemények is szerepelnek.

Az esemény esőhelyszíne a Belvárosi Református Lelkészi Hivatal.

Ez is érdekelhet

Ideiglenes terelés és megállóhely-áthelyezés a 45-ös autóbuszvonalon
Miskolc
Építési munkálatok miatt időszakosan lezárják a Bogáncs utcai vasúti átjárót. Emiatt hétfőn, kedden és szerdán bizonos 45-ös autóbuszjáratok terelt útvonalon közlekednek.
Képgaléria
A Bartrók Béla Művelődési Ház belső tere
Urbex túra a Bartókban
MiskolcKultúra
A cikksorozatnak ebben a részében szó lesz arról, hogy mi köze a Bartóknak a Vasas Művelődési Házhoz, valamint miért jelent meg koksszal teli teherautó a ház mellett időről időre.
Simán nyert a diósgyőri kettő
MiskolcSport
Labdarúgás: hazai környezetben lejátszotta első tesztmérkőzését a piros-fehérek NB III-as csapata.
Elektrógerkedés Lillafüreden
MiskolcSzabadidő
A nyár kedvenc szabadtéri RAVE buliját tartották meg szombat este az erdő szélén, Lillafüreden, a Medvetalp Bistróban.