Ugrás a tartalomra

Tóth-Szántai József: A gyermekek védelme mindenek felett áll az egyházi személyt érintő ügyben

Létrehozva
Miskolc polgármestere, Tóth-Szántai József közösségi oldalán reagált azokra a súlyos állításokra, amelyek az elmúlt napokban városszerte kifüggesztett plakátokon jelentek meg egy egyházi személy kapcsán.

Tóth-Szántai József hangsúlyozta: a felmerült vádak rendkívül komolyak, ezért elengedhetetlen, hogy minden illetékes szerv és intézmény a lehető legrövidebb időn belül, ugyanakkor a legnagyobb körültekintéssel és teljes átláthatósággal vizsgálja ki az ügyet

„Miskolc közösségének joga van ahhoz, hogy mielőbb tisztán lásson, és megismerhesse a tényeket” – fogalmazott a polgármester.

A városvezetőkitért arra is, hogy az Egri Főegyházmegye tájékoztatása szerint az érsek azonnali előzetes vizsgálatot rendelt el, az egyházmegye pedig együttműködik a hatóságokkal. Véleménye szerint ez a jelenlegi helyzetben az elvárható magatartás.

A polgármester bízik abban, hogy az illetékes szervek gyorsan és alaposan tisztázzák a történteket, ugyanakkor kiemelte: egyetlen kérdésben sem lehet vita.

„A gyermekek védelme mindenek felett áll” – hangsúlyozta.

Bejegyzésében arra is felhívta a figyelmet, hogy a gyermekek biztonsága és védelme nem lehet politikai, világnézeti vagy felekezeti vita tárgya. Ugyanakkor fontosnak nevezte azt is, hogy egy ilyen súlyú ügy ne váljon politikai haszonszerzés vagy indulatkeltés eszközévé.

Tóth-Szántai József ezért valamennyi politikai szereplőtől felelős önmérsékletet kért a vizsgálatok lezárultáig. Mint fogalmazott, a tisztánlátás, az igazság feltárása és a gyermekek védelme közös érdek, amely minden más szempontot megelőz.

Ez is érdekelhet

Vitézy Dávid: Átfogó fejlesztésekbe kezdünk a Budapest-Miskolc vasútvonalon
Miskolc
A Budapest–Miskolc fővonal Hatvan és Füzesabony közötti szakaszának átfogó korszerűsítése készülhet el 2030-ig - jelentette be közösségi oldalán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, amihez az önkormányzat minden szakmai támogatást megad Tóth-Szántai József polgármester bejegyzése szerint.
Megkezdődtek a jubileumi adventi villamos előkészületei
Miskolc
Városunk ikonikus adventi villamosa idén már 15. alkalommal ölt ünnepi díszt. Jó előre, már nyáron elkezdte a megtervezését az MVK Zrt.
Hazaköltöznek Ausztráliából
MiskolcKultúraSzabadidő
Molnár Judit jelenleg egy hajón dolgozik, de ahogyan fogalmazott, férjével átteszik a bázisukat Magyarországra, hiszen Miskolcon nőtt fel az operaénekes. Most nyaralásokról is beszélgettünk.
Képgaléria
Strandok Éjszakája – Éjszakai Fürdőzés az Ellipsumban
Sokan csobbantak éjszaka az Ellipsumban
MiskolcSzabadidő
Fényekkel, zenével és éjszakai fürdőzéssel telt meg szombat este az Ellipsum Élmény- és Strandfürdő. A miskolctapolcai élményfürdő idén is csatlakozott a Strandok Éjszakája országos programsorozathoz, az érdeklődés pedig már a kapunyitáskor látványos volt: sor állt az Ellipsum előtt.