Ugrás a tartalomra

Újra megtelt élettel Miskolctapolca – szombaton is pezsgő hangulat várta az érdeklődőket

Létrehozva
Akik jöttek is szép számmal!
Preview Image
Pezsgés Miskolctapolcán. Horváth Csongor képgalériája

A Barlangfürdő újranyitásának hétvégéjén, a szombati napon is egymást érték a programok Miskolctapolcán. A „Pezsgés Miskolctapolcán” rendezvénysorozat a fürdő visszatérését ünnepelte, miközben a városrész ismét megtelt élettel, zenével és kikapcsolódni vágyó miskolciakkal, illetve vendégekkel.

Két év várakozás után különleges hétvége kezdődött Miskolctapolcán: augusztus 20-án újra megnyitotta kapuit a Barlangfürdő, amelynek újranyitásához négynapos programsorozat is kapcsolódott. A szombati nap már egyértelműen arról szólt, hogy a városrész ismét visszakapja megszokott nyári pezsgését.

Kép
Barlangfürdő nyitóhétvége - Pezsgés Miskolctapolcán

A programoknak köszönhetően nem csupán a fürdő környéke, hanem egész Miskolctapolca megtelt látogatókkal. A kikapcsolódás, a zene, a gasztronómiai élmények és a közösségi programok jól megfértek egymás mellett, a nyári hétvége pedig végre újra arról szólt, amiért oly sokan szeretik Tapolcát: egy kis pihenésről, találkozásokról és önfeledt időtöltésről.

A Barlangfürdő visszatérése különösen fontos pillanat a város számára. A 2024-es tűzesetet követően hosszú és összetett helyreállítási munka kezdődött, amely nem egyszerűen a károk kijavítását, hanem a létesítmény korszerűsítését és biztonságosabbá tételét is jelentette.

Kép
Barlangfürdő nyitóhétvége - Pezsgés Miskolctapolcán

Most pedig már nem az építkezésé volt a főszerep, hanem az embereké. A hétvége képei azt az érzést őrzik, amikor egy jól ismert hely újra megtelik élettel.

A nagy érdeklődésre egyébként a közlekedésben is készültek: a megnövekedett utasforgalom miatt augusztus 20. és 23. között rásegítő 20B járatok közlekednek Miskolctapolca felé.

Ez is érdekelhet

Megtelt nézőkkel a Miskolci Soho a Belvárosi Filmligeten
MiskolcKultúraSzabadidő
Rengetegen gyűltek össze szombat este a Miskolci Sohóban, ahol második alkalommal rendezték meg a Belvárosi Filmligetet. A szabadtéri mozizást utcazene és rövidfilmek vezették fel, az este fő programja pedig a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar romantikus zenés film vetítése volt.
Ilyen az újranyitott Miskolctapolcai Barlangfürdő
Meleg, nyárias idővel zárjuk a hetet
Miskolc
Élénk lökések kísérhetik a szelet.
Gazdára váró állatokkal ismerkedhettek a nyílt napon
MiskolcSzabadidő
Nyílt napot tartottak szombaton a Miskolci Állategészségügyi Telepen. A Fonoda utcai programon kutyasétáltatással, simogatással és közös játékkal várták az állatbarátokat, miközben az örökbefogadás lehetőségére is felhívták a figyelmet.
Tűz ütött ki egy miskolci családi házban
MiskolcHavaria
A tűzoltók két vízsugárral kezdték oltani a lángokat.