Ugrás a tartalomra

Egységes szakképzési stratégián dolgoznak

Létrehozva
Elkezdődött az a szakmai munka, ami átlátható és egységesített szakképzést tesz lehetővé Miskolcon. Erről egyeztettek helyi cégek megbízottjaival kedden a szakképzés városi képviselői.
Kép
A szakmai munka az egyeztetéssel el is kezdődött Miskolcon.

A Miskolci Szakképzési Centrum tizennégy intézményt működtet, ebből tizenkettő a városban működik. Az intézmény vezetője szerint a szakképzés egyre népszerűbb a fiatalok körében, de az új stratégia tovább javítja majd a mutatókat. Molnár Péter azt hangsúlyozta, hogy a városban komoly szakmai kapcsolat van a centrum és a cégek között, a piaci igényeknek megfelelő képzés pedig elengedhetetlen.

Kép

Egyre több cég települ a városba vagy a város környékére, és ezeknek a cégeknek természetesen igényei vannak. Többek között arra, hogy jól képzett munkaerő-utánpótlása legyen, és így elsősorban a gépészet és informatika területén jelentkeznek ezek az igények. – mondta Molnár Péter, a Miskolci Szakképzési Centrum főigazgatója.

A szakemberhiány nem ismeretlen fogalom az országban. Az eddigi tapasztalat az, hogy lehetne még vonzóbb a fiatalok számára ez a képzési forma. Bihall Tamás, a megyei iparkamara elnöke szerint, a pályaorientáció eddig nem volt kellően hatékony.

Kép

Mindig azt szerettük volna, hogy ez legyen rendben, legyen összefogott, legyen ez naptárba illesztve, és ezen túl is természetesen azt szeretném, hogyha a vállalatok is ezt kiemelt feladatnak tartanák, hisz mindenkinek szüksége van szakemberre. – mondta Bihall Tamás, a BOKIK elnöke.

Az intenzív munka szeptemberben indul el a szakképzésben. A városvezetés célja, hogy Miskolc ne csak ipari, turisztikai, oktatási és kutatás-fejlesztési centrummá váljon, hanem vonzó legyen a fiatalok számára. Azért dolgoznak, hogy a fiatalok Miskolcon maradjanak, akik pedig elhagyták a várost, visszatérjenek.

Szeptember 1-jétől egy pályaválasztási honlapot is indítanak, ami egységes, összefogott adatbázis lesz a szakképzés iránt érdeklődőknek.

Ez is érdekelhet

Zrínyi Ilona emléksarkot alakítottak ki a róla elnevezett gimnáziumban
Oktatás
A hősnő emléke előtt tisztelegtek a gesztussal Zrínyi Ilona halálának évfordulóján, az iskola tanárai és diákjai.
Megújul a Herman és a Zrínyi gimnázium infrastruktúrája
OktatásMiskolc
A két intézmény mintegy félmilliárd forintból fejleszthet.
Ázsiai egyetemmel működik együtt a miskolci felsőoktatási intézmény
OktatásMiskolcVilág
Thaiföld egyik legelismertebb egyetemével kötött együttműködési megállapodást a Miskolci Egyetem.
Ez már nem játék: 48 órán át virrasztanak az egyetemen
OktatásMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Elindult az intézmény első nonstop társasjáték-maratonja, amely egészen péntek 14 óráig tart.