Ugrás a tartalomra

Közgazdasági Diákolimpiára várják a jelentkezőket

Létrehozva
A versenyre a középfokú oktatási intézményekben tanuló diákok jelentkezését fogadják január 31-ig, az ország minden pontjáról, valamint Erdélyből és a Vajdaságból.
Kép
Képünk illusztráció / Fotó: Pixabay

A Magyar Közgazdasági Társaság a szervező partnereivel – a cseh INEV-vel, a Magyar Nemzeti Bankkal, a Pénzmúzeummal és a Pénziránytű Alapítvánnyal karöltve – a 2024–25-ös tanévben is megrendezi a Közgazdasági Diákolimpiát - olvasható a szervezők által küldött közleményben.

A versenyt először Csehországban szervezték meg 2016-ban. 2019 óta Magyarország - a Magyar Közgazdasági Társaság - is megrendezi az országos döntőt, és delegálja annak legjobbjait a nemzetközi döntőbe. A rendezvény rangját mutatja, hogy a 2017-es, kezdeti négyezer résztvevőről 2023-ra már csaknem 80 ezerre emelkedett a nemzetközi megmérettetésen részt vevő diákok száma. Az indulás óta négy kontinens 21 országából összesen 350 ezer diák mérte össze közgazdasági tudását itt. A tavalyi nemzetközi döntőben, a görögországi Olümpiában az eddigi legjobb magyar eredményt érte el az aranyérmet érő kilencedik hellyel egy magyar középiskolás diák. Ugyancsak a rendezvény rangját jelzi, hogy a 2020-as nemzetközi döntő fővédnöke Tom Sargent Nobel-díjas közgazdász volt, aki külön videóüzenetben köszöntötte a döntős versenyzőket - részletezik. 

Az idei Közgazdasági Diákolimpia február 24. és 28. között egy írásbeli, online fordulóval veszi kezdetét Magyarországon, március végén pedig egy kétfordulós – írásbeli és szóbeli – országos döntőben mérik össze közgazdasági tudásukat a versenyző tanulók Budapesten. Az országos döntő legeredményesebb diákjai várhatóan szeptemberben egy angol nyelvű nemzetközi döntőben mérkőzhetnek meg Görögországban. Az országos és a nemzetközi döntő legjobbjai természetesen értékes nyereményekkel gazdagodnak. A versenyző diákoknak fontos szempont lehet az is, hogy számos magyar egyetem gazdasági karán a Közgazdasági Diákolimpia nemzetközi döntőjében elért 1–3. helyezés többletpontokat ér a felvételi során - tudatják.

A versenyre jelentkezni egy űrlap kitöltésével január 31-ig lehetséges. További információ: ITT és ITT található. 

 

Ez is érdekelhet

Kreatív tanórán vettek részt.
Kreatív tanórán vettek részt a Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola diákjai
OktatásMiskolcBelföld
Az „Ahol Te vagy a szín” címmel összeállított programban több mint kétszáz gyermekhez jutott el a kreatív tanulás öröme.
Komoly elismerésben részesült a Szemere testnevelő tanára
OktatásMiskolc
Soós Istvánné több évtizedes kimagasló munkájáért a napokban „Diáksportért” országos díjat vehetett át Budapesten.
Béres Alexandra mozgatta át a Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola diákjait
OktatásMiskolc
A rendhagyó tornaóra előtt a fitnesz Európa- és világbajnok a mindennapi mozgás fontosságáról és a helyes táplálkozásról is beszélt a gyerekeknek.
Képgaléria
Gyermekjogok a digitális térben - kiállítás az egyetemen
Rajzokkal hívják fel a figyelmet az online világ veszélyeire
OktatásMiskolc
"Online vagy? Jelen vagy? Gyere-k-épbe az online térbe" címmel nyílt kiállítás szerdán a Miskolci Egyetem főépületének üveg előcsarnokában.