Ugrás a tartalomra

Világbajnoki bronzérmes Kriza Anna

Létrehozva
Világbajnoki bronzérmes lett a kazahsztáni Judo Ifjúsági Világbajnokságon Kriza Anna. Az MVSI-Miskolc cselgáncsozója a 48 kg-os súlycsoportban állhatott dobogóra.
Kép
Korábbi felvétel

A tizenöt-tizenhét éves korosztály legrangosabb versenyére százhatvan országból érkeztek versenyzők. A Magyar Judo Válogatott két női versenyzőt indított, egyikük Kriza Anna miskolci sportoló volt. – Első mérkőzésén egy indiai versenyzőt győzött le, a másodikon a hazait, akinek az egész közönség szurkolt, majd a negyeddöntőben kikapott egy horvát versenyzőtől – mondta el Illyés Miklós, a Miskolci Sportiskola ügyvezetője. – Vigaszágra került, ahol az Európa-bajnokságon ezüstérmes portugál versenyzőt magabiztosan, harmincöt másodperc alatt győzte le. Így mehetett a harmadik helyért. A Pánamerikai bajnokság győztesével küzdött, és nyert – nyilatkozta az ügyvezető.

A 48 kg-os súlycsoportban harminckét versenyző indult. Kriza Anna mellett a másik magyar női versenyző Mamira Luca volt, aki világbajnok lett. 

Ez is érdekelhet

DVTK légiósok: litván és spanyol után amerikai
Sport
A diósgyőri csapat keretének az egyharmada van meg, de csak két név homályos.
Érem a küzdősport világbajnokságról
SportMiskolc
A törökországi Antalyában rendezték a 2025-ös IFMA muaythai világbajnokságot 2025 május 22. és 31. között. A DVTK tehetséges harcosa, Hornyik Míra élete első felnőtt vb-jén bronzérmet szerzett, míg edzője, Jászka Krisztián szövetségi kapitányként irányította a magyar válogatottat.
Aranyéremmel térhet haza a nyíltvízi úszó EB-ről a magyar vegyesváltó
SportVilág
A Mihályvári-Farkas Viktória, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar válogatott végig az élbolyban haladt.
Lehmann Csongor és Kiss Gergely Szardínián versenyez
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A triatlonosok világbajnoki széria verseny-sorozatának (WTCS) következő állomását május 31-én Szardínia-szigetén rendezik meg. A rangos erőpróbán két, tiszaújvárosi színeket képviselő sportolóért, Lehmann Csongorért és Kiss Gergelyért szurkolhatunk.