Ugrás a tartalomra

Műfüves pályát avattak Újdiósgyőrben

Létrehozva
A megújult pálya 19 x 13 m-es, télen-nyáron használható standard, 12,8 x 8,2 m-es lábtenisz-pálya felfestéssel készült el. A Torontáli utcán található felületet rögtön egy U7-es gyermek gála avatta fel.

A fejlesztés Deák-Bárdos Mihály önkormányzati képviselő alapjából valósult meg. Az átadó során felidézte, hogy egy évvel ezelőtt a helyszínen még egy töredezett betonplacc állt. Ezt követően fogalmazódott meg a gondolat az Újdiósgyőr SC-vel közösen, hogy létrehozzanak egy műfüves sportpályát a helyén.

Preview Image
Képgalériánk a pályaavatóról; Fotók: Horváth Csongor

Kifejtette, hogy kettős céllal valósult meg a beruházás. Biztosítani akarták a sportolási lehetőséget azz arra vágyóknak, emellett "vissza akartuk hozni azt a közösségépítő grundhangulatot, ami annak idején a mi gyerekkorunkban volt" - magyarázta.

Ez is érdekelhet

Képgaléria
DVTK - MFK Zemplín felkészülési mérkőzés
Első felkészülési meccsét játszotta a DVTK
SportMiskolc
Labdarúgás: szombaton 11 órától játszotta első felkészülési mérkőzését a diósgyőriek NB II-es csapata.
Blázsovics Péter vezetőedző folytatja munkáját. Fotó DVTK
Atlétikai és fizikai edzésekkel kezdenek a DVTK-s lányok
SportMiskolc
Röplabda: július közepén kezdik az erőgyűjtést a DVTK Ongropack női röplabdázói.
A magyar válogatott. Balról Szabó Fanni, a DVTK tagja. Fotó: magánarchívum
Franciaországban portyáznak
SportMiskolc
Kosárlabda: a diósgyőri Szabó Fanni a 3x3-as válogatottban játszik.
Újra sikert aratott a kapustábor. Fotó: magánarchívum
Miskolc díszpolgára is ott volt a zárórán
SportSport
Labdarúgás: pénteken véget ért a 19. Veréb György-Kövesfalvi István kapustábor, amelyet a fiatalon elhunyt diósgyőri Rakaczki Bence emlékére írtak ki.