Ugrás a tartalomra

Orbán: A foci nem politika

Létrehozva
"A foci nem politika. Ne lássunk bele olyat, ami nincs. A magyar válogatott minden magyar csapata, bárhol is éljenek" – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben.

Orbán Viktor hétfőn szintén a Facebookon osztott meg egy videót, amelyen nyakában egy nagy-magyarországos szurkolói sállal köszöntötte a válogatottságtól elbúcsúzó Dzsudzsák Balázst.

Az ügy után a román külügyminisztérium közölte, hogy ez a „revizionista megnyilvánulás” ellentétben áll azzal a nyíltsággal, amelyet a kétoldalú párbeszéd újraindításakor tapasztaltak, amikor Bogdan Aurescu külügyminiszter Budapesten tárgyalt. Hozzáteszik: az Aurescu vezette tárca „határozottan helyteleníti” Orbán Viktor gesztusát, hogy Nagy-Magyarország-térképet ábrázoló sállal jelent meg a magyar és a görög labdarúgó-válogatott mérkőzésén.

Az ügy az ukránoknál is kiverte a biztosítékot: Oleg Nikolenko, az ukrán külügyminisztérium szóvivője közölte, hogy bekéretik a kijevi magyar nagykövetet, mondván „a revizionizmus eszméinek magyarországi népszerűsítése nem járul hozzá az ukrán-magyar kapcsolatok fejlődéséhez”.

Ez is érdekelhet

Romániába utaznak
SportMiskolc
Kajak-kenu: Pitestiben június 23-28. között tartják a maratoni Európa-bajnokságot.
Nemzetközi kupameccset játszanak Miskolcon
SportMiskolc
Labdarúgás: a Hapoel Tel Aviv FC csapata pályaválasztóként Diósgyőrben játszik.
Tóth Anna negyedik lett
SportMiskolcVilág
Atlétika: World Athletics Continental 28. Anhalt Meeting Tour, nemzetközi bronz kategóriás viadal, Dessau, 30 ország, 130 nevező.
Tamás-Szabó Barbara befejezte
SportMiskolc
Röplabda: visszavonult az aktív játéktól a DVTK Ongropack NB I-es női csapatának oszlopos tagja.