Ugrás a tartalomra

Letudta a kötelezőt, százszázalékosan zárta a csoportkört a férfi vízilabda-válogatott

Létrehozva
A már biztosan negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően magabiztos, 21-13-as győzelmet aratott az argentin csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság harmadik fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportküzdelmeket.
Kép

Varga Zsolt együttesére most négy nap pihenő vár, legközelebb a keddi negyeddöntőben lesz érdekelt. A vb-ről a két döntős szerez kvótát a jövő évi, párizsi olimpiára.

Eredmény:
férfi vízilabdatorna, C csoport, 3. forduló:


Magyarország-Argentína 21-13 (7-1, 5-4, 4-4, 5-4)

A matematikailag és sportszakmailag is tét nélküli találkozón a 15 fős keretből ezúttal Német Toni és Vámos Márton kapott pihenőt, így utolsóként bemutatkozhatott a tornán Vigvári Vince is, aki júniusban az U20-as válogatott csapatkapitányaként világbajnoki címet nyert.
   
Az első negyedben rendesen alá is játszottak a társak, hogy kicsit szokja a légkört, három gólt szerzett a fiatal játékos, a vb-re a visszalépő brazilok helyére beugró argentinoknak egy értékesített ötméteresen kívül még kapura lövésük sem volt (7-1).
   
A dél-amerikaiak második kaput eltaláló próbálkozásukból, fórból szépítettek, sőt Esteban Corsi újabb szép egyéni megmozdulása után újra betaláltak. A magyarok kissé könnyelműen vették a második negyedet, ennek köszönhetően az argentin az egyik legszorosabb nyolc percüket könyvelték el a vb-n, ez a szakasz 5-4-es magyar "részgyőzelemmel" zárult.
   
Hasonlóképpen alakult a folytatás is, ennek eredményeképpen "számszakilag" is szoros maradt ez a negyed, betalált többek között Tomas Echenique, az olasz válogatott világklasszisa, Gonzalo Echenique öccse is. Az argentinok végül kihozták döntetlenre ezt a negyedet, ez volt az első olyan játékrészük a vb-n, amit nem vesztettek el.
   
A zárónegyed elejére minden magyar mezőnyjátékos szerzett már gólt, utolsóként a kapitány Jansik Szilárd köszönt be. A magyarok végül 21 gólig jutottak és tudták le a kötelező győzelmet.

Ez is érdekelhet

Európa-bajnokok lettek
Sport
A lengyelországi, Varsóhoz közeli Siedlce városában rendezték a fekvenyomók kontinensviadalát.
Farkas Zóra bronzérmes
Sport
A csehországi Teplice adott otthont az ifjúsági cselgáncsozók Európa-kupájának.
Mészáros János maradt az elnök
Sport
A Magyar Karate Szakszövetség hétfői, Budapesten tartott tisztújító közgyűlésén újraválasztották a miskolci ügyvédet.
Ezüstérmes a Herman Gimnázium
Sport
Békéscsabán és Gyulán rendezték a kézilabda diákolimpia B kategóriás versenye V–VI. korcsoportos országos döntőjét.