Ugrás a tartalomra

A Salamon-szigetekről jött, a Fidzsi-szigetekre megy

Létrehozva
Egyre fontosabb és rangosabb megbízatásokat kap az ötödik kontinensen élő és dolgozó miskolci sportember.
Kép
fabian-a-salamon-szigeteken-ketto.jpg
Fábián Mihály a Salamon-szigeteken | Fotó: magánarchívum

Ismeretes, hogy Fábián Mihály, az egykori Bajnokok Ligája-döntős játékvezető az Oceániai Labdarúgó Szövetség alkalmazásában áll, egyben FIFA-instruktorként dolgozik. A messzi távolból küldött elektronikus levelében érdekességekről adott hírt. 

– A Salamon-szigeteken öt napos kurzuson vettem részt – írta portálunknak. – A FIFA által kiküldött instruktorként a fizikai- és a videós tesztekkel, a szerelésekkel, a kezezésekkel, a büntető területen belüli történésekkel, a lesekkel és a taktikai szabálytalanságokkal foglalkoztam népes hallgatóságom tagjaival egyetemben. 

A negyvenöt esztendős Fábián Mihály – aki egyetlen magyarként szerepel a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség kilencvenhat tagot számláló instruktori listáján – számára pedig nincs megállás:

– Péntektől jövő szerdáig a Fidzsi-szigeteken leszek az ottani élvonalbeli és FIFA-jelvényes játékvezetők továbbképzésén.

 

Ez is érdekelhet

Témahét az Aktív Iskolákban
Sport
A befogadó és elfogadó iskolai közösségek erősítése kiemelt cél a honi köznevelésben.
labdarúgás
Folytatják az elitbe sorolt csapatok
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
A hétvégén rajtol a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2025/26-os idényének tavaszi szezonja.
Boldogh Boróka bronzérmes
Sport
Nyíregyházán rendezték a fedettpályás magyar utánpótlás atlétikai bajnokságot.
Ezüstérmeket szereztek
Sport
A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia adott otthont a grundbirkózó diákolimpia országos döntőjének.