Ugrás a tartalomra

Ekkora tenyeresek már rég röpködtek a polgármesteri hivatalban

Létrehozva
A pattogtatásért egy négyszeres világbajnok felelt.
Kép
2g4a6105.JPG
Fotók: Juhász Ákos

"A miskolci származású, négyszeres világ- és Európa-bajnok, 33-szoros magyar bajnok asztaliteniszező, a Nemzet Sportolója, Jónyer István volt ma hivatalunk vendége, aki nemrégiben ünnepelte 75. születésnapját. Természetesen a pingpongütők is előkerültek!"

- olvasható Tóth-Szántai József polgármester közösségi oldalán, aki Hollósy András alpolgármesterrel látta vendégül hivatalában hétfőn Jónyer Istvánt.

Kép
e: 2g4a6256.JPG

Portálunk nemrég számolt be róla, hogy a Sportoló Nemzet Tanév nagykövete lett a négyszeres asztalitenisz világbajnok, akinek aktív idejében a műfaj még nem szerepelt a nyári olimpiai játékok műsorán, így a miskolci születésű, hovatartozására mindig büszke klasszis ötkarikás bajnok sem lehetett. Viszont kiérdemelte a Nemzet Sportolója címet, díszpolgár lett Borsod- Abaúj-Zemplén vármegye székhelyén, továbbá az agglomerációhoz tartozó Ongán is.

Kép
2g4a6205.JPG

– Nagy megtiszteltetés ért és felkérésemre természetesen boldogan mondtam igent – nyilatkozta másfél hete a DVTK-ban nevelkedett Jónyer István, aki máig ezer szállal kötődik Miskolchoz. – Rengeteget kaptam a sporttól, a testkultúrától, így kötelességem, hogy visszaadjam a „kölcsönt”.
 

Ez is érdekelhet

Brüsszelből jelentkezett a tréner
SportMiskolcVilág
Július 18-án az Európai Unió fővárosában versenyez a diósgyőri Lalik Petra.
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Meghajolt a klubok előtt az MLSZ
SportMiskolcBelföld
Évek óta tartó kötélhúzás végére tett pontot a futballszövetség, és ennek a DVTK-nál is örülnek.
Vérátömlesztés a Kubikban
SportMiskolc
Korály Gábor lett az MVSC-Miskolc vármegyei I. osztályú csapatának új vezetőedzője.
Enyedi Lili nem jutott tovább
SportMiskolcVilág
Az olaszországi – Rómától mintegy nyolcvan kilométerre fekvő – Rieti városában tartják a napokban az U18-as Európa-bajnokság.