Ugrás a tartalomra

Szinay Szabolcs ötödik lett az Európa-bajnokságon

Létrehozva
Birkózás: Macedóniában zajlik az U20-as korcsoportos Európa-bajnokság.
Kép
A bronzmeccsen Szinay Szabolcs kikapott Alievtől. A technikai tus után a mérkőzés vezetője az azeri fiú kezét emelte a magasba. Fotó: magánarchívum
A bronzmeccsen Szinay Szabolcs kikapott Alievtől. A technikai tus után a mérkőzés vezetője az azeri fiú kezét emelte a magasba. Fotó: magánarchívum

A kontinensviadalnak Szkopje ad otthont. Szinay Szabolcs, a DVTK tagja a kötöttfogásúak 82 kilogrammos súlycsoportjában kedden kezdte meg szereplését, amelyet szerdán a vigaszágon folytatott.

Először technikai tussal, 8 pontos különbséggel nyert a szlovákiai magyar Hervai Dominik ellen, így este a bronzmeccs várt rá. Ezen az azeri Aliev ugyancsak technikai tussal diadalmaskodott, a miskolci fiú így az ötödik helyen zárta a versenyt.

Szinay Szabolcs legközelebbi külföldi megmérettetése az augusztus végi U20-as világbajnokság lesz. Az eseménynek Szlovákia fővárosa, Pozsony ad majd otthont.

Címkék

Ez is érdekelhet

Kialakult a térségi elit mezőnye
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Labdarúgás: az MLSZ Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Igazgatósága közzétette az első osztályú bajnokságokba sorolt csapatokat.
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Elő a naptárt: itt a diósgyőriek menetrendje
SportMiskolc
Labdarúgás: elkészült az NB II-es bajnokság 2026/2027-es idényének őszi sorsolása.
Lalik Petra ismét kitett magáért. Fotó: magánarchívum
Lalik Petra és a valaha futott második legjobb magyar eredmény
SportMiskolc
Atlétika: World Athletics Continental Tour Bronze, Heusden-Zolder (Belgium).
Kiss Gergely, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub versenyzője
Kiss Gergely 5. lett a kanadai világkupán
SportBorsod-Abaúj-Zemplén
Kiss Gergely, a Tiszaújvárosi Triatlon Klub versenyzője az ötödik helyen végzett az Edmonton-ban megrendezett világkupán, ahol a női versenyben Kropkó Márta ezüstérmet harcolt ki.