Ugrás a tartalomra

Leprát diagnosztizáltak egy osztrák férfinél

Létrehozva
A férfit a betegség legsúlyosabb formája támadta meg.

Leprát diagnosztizáltak egy férfinél Ausztriában - írja a Kronen Zeitung beszámolójára támaszkodva az Index.

Amint fogalmaznak, Még másfél évvel ezelőtt jelentkeztek a lepra tünetei egy 60 éves ausztriai férinál, a bénulás enyhe jeleivel a talpán. A Kronen Zeitung beszámolója szerint több orvosnál is járt, de hosszú ideig nem derült ki, hogy mi áll a tünetek hátterében.

A bénulás enyhe jeleivel kezdődött a talpamon. Először azt hittem, hogy magától elmúlik. De a zsibbadás idővel egyre rosszabb lett. A diagnózis teljesen váratlanul ért. Hirtelen úgy éreztem, mintha visszarepültem volna az időben

– fogalmazott a bécsi férfi.

Egy orvos barátja gyanakodott először a leprára, majd a távdiagnózis után a férfit a bécsi egyetemi kórhzában – Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien – is kivizsgálták, ahol beigazolódott a gyanú.

A lap azt írja, hogy az orvosok szerint a betegség legsúlyosabb formájával küzd – a baktériumok az egész testében elterjedhetnek. A férfi úgy gondolta, hogy Európában már kihalt ez a betegség, és nemcsak őt lepte meg a diagnózis, hanem mindenki mást is a környezetében. A férfi sokat utazik munkája miatt, főleg trópusi helyekre, így egyelőre azt sem lehet tudni, hol fertőződött meg.

A diagnosztizáció után három speciális antibiotikumot kell szednie és rendszeres kontrollvizsgálatokra kell járnia. A családját is megvizsgálta az osztrák egészségügyi minisztérium, ám esetükben kizárta a fertőzésveszélyt. 
 

Címkék

Ez is érdekelhet

Már 231 ezer levélszavazatot leadtak a választópolgárok
Világ
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Dániában játszanak
VilágSport
A magyar serdülő jégkorong válogatott huszonármas kerettel utazott el az aalborgi tornára.
ORFK: fejlesztik a magyar-szerb határ elektronikus védelmét
Világ
Fejleszti a magyar-szerb határszakasz elektronikus védelmét az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) az Európai Unió támogatásával; az új rendszer az illegális bevándorlás visszaszorításához is hozzájárul - írta az ORFK a police.hu oldalon szerdán.
Augusztustól szigorodnak a termékcsomagolási előírások
VilágBelföldGazdaságEgészségKörnyezet
A rendelkezés a környezetvédelem szempontjait veszi figyelembe, és minden egyes élelmiszerre vonatkozik majd.