Ugrás a tartalomra

FIT kalandra hívja az MCC a legnagyobb alsósokat

Létrehozva
A Kárpát-medence általános iskolás negyedikeseinek szóló verseny több tudományterületen állít kihívást a gyerekek elé.

Január 30-ig még jelentkezhetnek a 4. osztályos diákok a Mathias Corvinus Collegium (MCC) FIT Kaland csapatversenyére - szól a versennyel kapcsolatos közlemény.

Nevezni 3+1 fős csapatokbanban lehetséges: a csapatot 3 fő negyedik osztályos diák és egy felnőtt csapatkoordinátor alkotja, aki egyaránt lehet pedagógus vagy szülő. 

A verseny két fordulóból áll: az első fordulóban minden csapatnak egy online projektmunkát kell elkészítenie, majd a legjobb 15 csapat bekerül az országos döntőbe, amelyet Budapesten rendeznek meg - írja az MCC.

A legjobb csapat tagjai válogató nélkül bekerülhetnek a FIT Program következő év őszén induló ötödikes évfolyamába, de a többiek is értékes nyereményekkel gazdagodhatnak.

A verseny részleteiről és a versenyszabályzatról ITT tájékozódhatnak az érdeklődők.

 

Ez is érdekelhet

A leglátványosabb tavaszi csillaghullás aranyozza be az éjszakai eget
BelföldKörnyezet
Szerdán tetőzik a Lyridák meteorraj, ami az egyik legintenzívebb csillaghullás ebben az időszakban.
Rendkívüli telitalálatok, rendkívüli ellenőrzés
Belföld
Hatósági vizsgálatot kezdeményez a Szerencsejáték Zrt. négy számsorsjáték múlt héten elért telitalálatainak sorsolásáról.
Közeleg a határidő: eddig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
BelföldMiskolcGazdaságBorsod-Abaúj-Zemplén
Még nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt.
fagykár
Meglepő: fagyos lesz a Föld napja
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Szerdára és csütörtökre virradóan többfelé fagyhat, majd enyhülnek az éjszakák és erősödik a nappali felmelegedés egészen vasárnapig, amikor hidegfront érkezik.