Ugrás a tartalomra

Kihirdették az Év bejglije verseny győzteseit

Létrehozva
Kihirdették az Év bejglije verseny győzteseit: a bud​​​​​​​apesti Édes Szelet cukrászdáé lett az év diós bejglije, a gyomaendrődi Desszert Centeré az év mákos bejglije, ínyenc kategóriában pedig a siófoki Dinasztia Cukrászda Adventi pirkadat elnevezésű bejglije nyert.
Kép
Fotó: sokszinuvidek.hu

A Magyar Cukrász Ipartestület keddi közleménye szerint az idén negyedik alkalommal hirdették meg az Év bejglije versenyt cukrászdák, vendéglátóhelyek és kézműves pékségek számára hagyományos diós és mákos, valamint ínyenc kategóriában.

A hagyományos diós kategóriában az aranyérmet Lengyel Gabriella (Édes Szelet cukrászda, Budapest) nyerte el. Az ezüstérmet Kiss Károlyné (Major Cukrászda, Budapest), a bronzérmet pedig Kara József Zoltánné (Erika Cukrászda, Kesztölc) kapta.

A hagyományos mákos kategóriában az aranyérmet Simon Andreának (Desszert Center, Gyomaendrőd) ítélték oda. Ezüstérmes lett Fazekasné Both Anikó (Both Cukrászda, Tolna), a bronzérmet Kiss Károlyné (Major Cukrászda, Budapest) kapta.

Az ínyenc kategóriában Millei Renátó (Dinasztia Cukrászda, Siófok) nyerte el az aranyérmet Adventi pirkadat elnevezésű bejglijével, amely egy hagyományos bejgli tésztával és kardamommal fűszerezett aszalt vörösáfonyás-mandulapralinés töltelékkel készült bejgli-különlegesség. Az ezüstérmet Dezső Erika és Magyar Éva (Gerő Cukrászda, Nagykanizsa) Kelet Kincse elnevezésű bejglije, a bronzérmet pedig Borongics Anett (Süti Butik, Nagykanizsa) Földimogyorós füge-bejglije kapta.

A különböző kategóriákban is dobogós, legmagasabb összpontszámot elérő versenyzőnek járó Auguszt Elemér különdíj nyertese Kiss Károlyné (Major Cukrászda, Budapest).

Mint a közleményben kiemelték, az ínyenc kategóriában több különleges ízkombinációval neveztek a szakemberek. Az idén sláger volt a kókusz, a mandula és a mogyoró, kedvelt volt a marcipán, a pisztácia, a gesztenye, a vörösáfonya, de előfordult gyömbér, málna, birsalma, füge, körte, tonkabab, sütőtök, birspálinka, "vilmoskörte vodka" és vörösbor is a felhasznált alapanyagok között - olvasható a közleményben.

A három kategóriában az idén több mint ötven bejglit neveztek. A versenymunkákat kategóriánként három tagú zsűri értékelte.

A Magyar Cukrász Ipartestület népszerű szakmai versenyei - az Év fagylaltja és a Magyarország tortája versenyek - mellett az Év bejglije megmérettetésnek az a célja, hogy felhívja a figyelmet a kiváló alapanyagokból készült ünnepi süteményekre, és népszerűsítse a kézműves bejglit - áll a közleményben.

Ez is érdekelhet

Zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
BelföldMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugárzás – derül ki a HungarMet Zrt. szombati veszélyjelzéséből.
Indul a Balatonra? Erős forgalomra és dugókra számítson
BelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Több autópályaszakaszon is feltorlódott a forgalom az Útinform tájékoztatása szerint.
Több mint félszáz Gidránnal bővít a Magyar Honvédség
Belföld
56 Gidrán harcjárművel bővül a Magyar Honvédség (MH) eszközparkja, amelyekkel összesen már 106 darab teljesít majd szolgálatot – mondta a honvédelmi miniszter pénteken Gödöllőn.
MINAP_indito_20250423-ot_02
Enyhe hidegfront tompít a kánikulán
Belföld
Késő délután akár zivatar is lecsaphat ránk.