Ugrás a tartalomra

Nőtt a vidéki új építésű ingatlanok ára

Létrehozva
Tovább drágultak a vidéki új építésű lakások a megyei jogú városok második negyedéves árlistája alapján, bár a korábbi éveknél kisebb ütemben.
Kép
Ingatlan körkép / Fotó: Végh Csaba

Az Otthon Centrum (OC) második negyedéves felmérése szerint, amelyet az MTI-vel közölt pénteken, a 25 megyei jogú városban 260 projektben 5965 lakás épül. A kínált lakások átlagos négyzetméterára 1,064 millió forint, ami 2,8 százalékkal haladja meg az előző negyedéves értéket, és ez éves összevetésben tíz százalék alatti, 9,2 százalékos áremelkedést jelent.

A közlemény szerint darabszámban Szeged az élenjáró, 830 épülő lakással, Debrecen a második, majdnem 730 lakással, míg a sorban a harmadik Nyíregyháza egy több száz lakásos beruházás révén 645 ingatlannal.  A városok közötti ársorrend megegyezik az előző negyedévessel: Debrecen a legdrágább város, négyzetméterenként 1,24 millió forintos fajlagos átlagárral, ami az utóbbi negyedévben elindult több új projekttel magyarázható. Sopron négyzetméterenként 1,19 millió forintos árral a második, míg Szeged 1,18 millió forinttal a harmadik - sorolták. 

Egymillió forint feletti fajlagos átlagár öt városban - Érd, Győr, Pécs, Veszprémben, Zalaegerszeg - fordult elő. De a többi nagyváros fajlagos átlagára is alulról közelíti az egymillió forintot, és már Miskolcon is 870 ezer forintért kínálják az új építésű lakások négyzetméterét - írja az Otthon Centrum.

Kitértek arra, hogy a kisebb városok olcsóbbak, de a kínálati négyzetméterár mindenhol meghaladja a 600 ezer forintot. Továbbra is Békéscsaba a legolcsóbb, ahol egy új építésű lakás négyzetmétere 605 ezer forint, majd Eger 750 ezer forinttal következik. Míg a legtöbb városban 800 és 950 ezer forint közötti sávban kínálják a lakások négyzetméterét.

Ez is érdekelhet

Több mint 800 ezret küldött már ki a kedvezményt tartalmazó gázszámlákból az MVM
Gazdaság
Több mint 800 ezer olyan gázszámlát küldött már ki az MVM, amely tartalmazza a januári rezsistopban biztosított mennyiségi kedvezményt - tájékoztatta az energiaszolgáltató szerdán az MTI-t.
A NAV a benzinkutak 85 százalékát már ellenőrizte
Gazdaság
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) átfogó ellenőrzéseket végzett a hazai üzemanyagpiacon.
Mától érkeznek a gépjárműadó-határozatok - Itt a határidő!
GazdaságMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
Március 10-től folyamatosan küldi ki a gépjárműadóval kapcsolatos határozatokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az érintett több mint 3,5 millió autótulajdonos közül elsőként azok kapnak értesítést, akik letöltötték a NAV mobilalkalmazását.
Megugrik a benzin és a gázolaj ára
GazdaságMiskolcBelföldBorsod-Abaúj-Zemplén
A hétfői olajárrobbanás hatására keddtől tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.hu.