Ugrás a tartalomra

Este tartják a szertartást, amelyen a Vatikán hivatalosan is megállapítja a pápa halálát

Létrehozva
A szertartást Kevin Farell bíboros vezeti húsvéthétfőn este nyolckor, aki délelőtt bejelentette a katolikus egyházfő halálát.
Kép
Ferenc pápa búcsúzik. Fotó: MTI

A pápa első ravatala a Szent Márta-házban lesz, ahol elhunyt. A ravatalhoz a bíborosi testület tagjai, a pápa legközelebbi munkatársai, segítői és a Pápai Állam tisztségviselői járulhatnak - adta hírül a Szentszék közleménye alapján az MTI. 

Matteo Bruni, a szentszéki sajtóközpont vezetője közölte: Ferenc pápa koporsóját a Szent Péter-bazilikába viszik majd át, hogy pontosan mikor, még nem tudni.

Az április 25. és 27. közötti jubileumi programokat más időpontra halasztják, így elmarad Carlo Acutis, a 2006-ban elhunyt olasz fiatalember vasárnapra tervezett szentté avatása. A jubileumi eseménysorozat azonban később folytatódik - tette hozzá.

Matteo Bruni emlékeztetett arra, hogy Ferenc pápa húsvétvasárnap megjelent a Szent Péter-bazilika lodzsáján és a pápamobillal körbejárta a Szent Péter teret. "Elbúcsúzott tőlünk" - fogalmazott a szentszéki szóvivő.

A pápaválasztó konklávé időpontját a temetést követően tűzik ki. A Sixtus-kápolnában sorra kerülő konklávén a nyolcvan évnél fiatalabb bíborosok vehetnek részt - tették hozzá. 

Ez is érdekelhet

Leó pápa a szuperhatalmakról és a mesterséges intelligenciáról is szólt pünkösdkor
EgyházVilág
A mesterséges intelligenciát az emberiség szolgálatába kell állítani ahelyett, hogy kevesek hatalmi eszköze legyen XIV. Leó pápa első enciklikája szerint, amelyet a Vatikán pünkösdhétfőn hozott nyilvánosságra.
Csíksomlyói búcsú - "történelmi feladat áll előttünk, hogy összekapaszkodjunk és újraépítsük a jövőnket"
EgyházKultúraEgyházSzabadidő
Az a történelmi feladat áll előttünk, hogy összekapaszkodjunk, kapaszkodjunk Krisztus kezébe, talpra álljunk, és reménnyel teli szívvel újraépítsük a jövőnket - mondta a zarándokoknak szentbeszédében Székely János szombathelyi megyéspüspök.
Vonattal, lóháton és gyalogosan is mennek a zarándokok Csíksomlyóra
EgyházKultúraSzabadidő
A Kis- és Nagysomlyó-hegy közötti nyeregben tartandó pünkösdi búcsús szentmisére szombaton mintegy háromszázezer zarándokot várnak. A fogadásukra készülve a helyi hatóságok pénteken medvehajtást is tartottak a helyszínen.
Újabb előadást tartanak a Miskolci Zsidó Múzeumban
EgyházMiskolc
A Miskolci Zsidó Múzeum Baráti Kör következő előadását január 22-én, csütörtökön tartják 17 órától.