Ugrás a tartalomra

Két lépésben megduplázza a családi adókedvezményt a kormány

Létrehozva
Az intézkedéssel azokon segítenek, akik egyszerre vállalnak gyermeket és vállalnak munkát is.

Kép
Hankó Balázs. Fotó: MTI

A kormány két lépésben megduplázza a családi adókedvezményt - közölte a kulturális és innovációs miniszter szombaton a kormány a Facebook-oldalán megosztott videóüzenetében.

Hankó Balázs a videóban azt mondta, a családi adókedvezménnyel mindazoknak segítenek, akik egyszerre vállalnak gyermeket és vállalnak munkát is.

Kifejtette, hogy két lépésben duplázzák meg a családi adókedvezményt: 2025. július 1-jével az egy gyermeket nevelők esetében 10-ről 15 ezer forintra, két gyermek esetén 40-ről 60 ezer forintra, három gyermek esetében pedig 99 ezer forintról 148,5 ezer forintra emelkedik a havonta érvényesíthető családi adókedvezmény.

A miniszter hozzátette, 2026. január 1-jével pedig megduplázzák a jelenlegi szinthez képest a családi adókedvezményeket, azaz 10-ről 20 ezerre, 40-ről 80 ezerre, 99 ezerről pedig 198 ezer forintra emelkedik az érvényesíthető havi családi adókedvezmény.

"De míg mi a családok oldalán állunk, amíg mi a családok biztonságát és anyagi biztonságát tartjuk a legfontosabbnak, addig Brüsszel és a hazai balliberálisok azon dolgoznak, hogy a családtámogatás helyett hogyan lehet a migrációt fokozni" - jelentette ki Hankó Balázs.

 

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol: Munkavállalói (dolgozói) felmondás
Gazdaság
Miskolci olvasónk határozott idejű munkajogviszonyát felmondással szeretné megszüntetni. Kérdezi, hogy milyen lehetőségei vannak erre?
Autóipari szereplők az átalakulás korában
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Első alkalommal szervezte meg a BOKIK Észak-Magyarországi Autóipari Klasztere a Drive Brunch elnevezésű eseményt, amit csütörtökön tartottak meg a Népkerti Vigadóban.
További beruházásokra van szükség a miskolciak szerint a város fejlődéséhez
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Derül ki a BOKIK májusi, 500 fő megkérdezésén alapuló reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Meglepő helyen tűnt fel a Miskolcra látogató Kemény Dénes
GazdaságMiskolcSport
A magyar vízilabda-válogatott egykori szövetségi kapitányával szerda délelőtt a BOKIK székházában találkozhattak az érdeklődő cégvezetők.