Ugrás a tartalomra

Vidéki otthonfelújítási program a nyugdíjasoknak

Létrehozva
Március 26-tól indul a Vidéki otthonfelújítási program az ötezer fő alatti településeken élő nyugdíjasoknak - tájékoztatott a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.
Kép
A nyugdíjasoknak is megnyílnak lakásfelújítási források. Fotó: Freestock (illusztráció)

A videóban Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti államtitkára fontos feladatnak nevezte a megfelelő lakhatási körülmények biztosítását az időseknek. Közlése szerint ezért döntött úgy a kormány, hogy az ötezer fő alatti településeken élő nyugdíjasoknak is lehetővé teszi, hogy pályázzanak a Vidéki otthonfelújítási programban.

Közlése szerint legfeljebb 3 millió forint vissza nem térítendő támogatásra lehet pályázni, a felújítási költségek maximum 50 százalékára. Az otthonfelújítási munkák előfinanszírozására 6 millió forintos kedvezményes hitelkonstrukció is elérhető, amelyre az állam kamattámogatást nyújt.

A támogatást igénybe lehet venni például ablakcserére, fűtési rendszer kialakítására, korszerűsítésére, belső felújításra, vagy akár kerítés építésére is - mondta. A Vidéki otthonfelújítási program bővítése csaknem 600 ezer idős embernek teremt lehetőséget arra, hogy felújítsa vagy megszépítse otthonát - fejtette ki Fónagy János.

A videóban közölték: a támogatást március 26-tól 2026. június 30-ig lehet igényelni, személyesen a Magyar Államkincstárnál, postán, vagy elektronikus úton a www.allamkincstar.gov.hu oldalon.

Nyitrai Zsolt hozzátette: a kormány számára kiemelten fontos a nyugdíjasok helyzete. "Ez számunkra becsületbeli ügy. Visszaépítettük és állandósítottuk a baloldali kormányok által elvett 13. havi nyugdíjat is" - fogalmazott.
Mint mondta, az indokolatlan és túlzó áremelkedések esetében a kereskedők profitját korlátozzák, megvédik a rezsicsökkentett árakat, ennek köszönhetően egész Európában a magyar nyugdíjasok fizetik a legkevesebbet a gázért és az áramért. Folytatódik a nők 40 és a gondosóra program is. A nyugdíjasok számíthatnak ránk - jelentette ki.

 

 

 

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol: Munkavállalói (dolgozói) felmondás
Gazdaság
Miskolci olvasónk határozott idejű munkajogviszonyát felmondással szeretné megszüntetni. Kérdezi, hogy milyen lehetőségei vannak erre?
Autóipari szereplők az átalakulás korában
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Első alkalommal szervezte meg a BOKIK Észak-Magyarországi Autóipari Klasztere a Drive Brunch elnevezésű eseményt, amit csütörtökön tartottak meg a Népkerti Vigadóban.
További beruházásokra van szükség a miskolciak szerint a város fejlődéséhez
GazdaságMiskolcBorsod-Abaúj-Zemplén
Derül ki a BOKIK májusi, 500 fő megkérdezésén alapuló reprezentatív közvélemény-kutatásából.
Meglepő helyen tűnt fel a Miskolcra látogató Kemény Dénes
GazdaságMiskolcSport
A magyar vízilabda-válogatott egykori szövetségi kapitányával szerda délelőtt a BOKIK székházában találkozhattak az érdeklődő cégvezetők.