Ugrás a tartalomra

Hagyományok, húsvét a Diósgyőri várban

Létrehozva
Fontos, hogy hagyományainkat továbbörökítsük és megtanítsuk ezek jelentését – ezekből kaphatnak egy kis ízelítőt azok, akik kilátogatnak a Diósgyőri várba húsvét hétvégéjén.

A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, emellett több szálon kapcsolódik a tavasz megérkezéséhez, a termékenységgel összefonódó néphagyományokhoz, melyek a falusi közösségek örökségeként fennmaradtak.

Preview Image
Végh Csaba képgalériája I.

Most pedig a Diósgyőri várban is ízelítőt kaptak belőle az érdeklődők. Meséltek a szagos vizekről és a húsvéti hiedelmekről, részesei lehettek a vendégek a locsolkodásnak, tojást festhettek, nyuszit simogathattak, beállhattak a táncházba, megleshették, hogyan dolgozik a tojáspatkoló és rég elfeledett népi játékokkal mulathatták az időt, miközben bebarangolják a királynék várát.

Vasárnap és hétfőn a húsvét hangulatát megidéző foglalkozások, tojásdíszítés, csuhézás, gyöngyfűzés, textiljáték- és nyuszi készítés várja az ide érkezőket. A gyerekek kipróbálhatják a csigafuttatót, a teknő horgászatot, a hordó húzogatót, a középkori kalapdobálót és az ágas mérleget is. Megcsodálhatják munka közben a tojáspatkolót. Megismerhetik, hogyan dolgozik a fazekas, a kovács, a kosárfonó, a bőrműves és a mézeskalácsos.

Preview Image
Végh Csaba képgalériája II.

A jó hangulatról az Agyagbanda és a Számadó zenekar gondoskodik majd. Aki kedvet érez hozzá, a táncházba is bekapcsolódhat.

Vasárnap Pék Dudás Zsuzsi szórakoztatta a közönséget interaktív bemutatóival. Mesélt a szagos vizekről, a húsvéti hiedelmekről és népszokásokról is.

Hétfőn pedig érkezik a Tardi Pávakör, akik felelevenítik a matyó hagyományokat és dalokat, bemutatják milyen volt régen a locsolkodás.

Ez is érdekelhet

Simán nyert a diósgyőri kettő
MiskolcSport
Labdarúgás: hazai környezetben lejátszotta első tesztmérkőzését a piros-fehérek NB III-as csapata.
Elektrógerkedés Lillafüreden
MiskolcSzabadidő
A nyár kedvenc szabadtéri RAVE buliját tartották meg szombat este az erdő szélén, Lillafüreden, a Medvetalp Bistróban.
Mutatjuk, hol nem lesz víz vasárnap Miskolcon
Miskolc
Miskolc több pontján hibaelhárítási munkálatokat végeznek az ÉRV Zrt. munkatársai vasárnap, ezért az érintett helyszíneken lajtos kocsikkal biztosítják az ivóvizet.
Képgaléria
Avasi Kvaterka
Élettel telt meg a Mélyvölgyi pincesor az Avasi Kvaterkán
MiskolcGasztroSzabadidő
Nyitott pincékkel, borokkal, zenével és nyári találkozásokkal telt meg szombaton az Avasi Kvaterka. A július 11-i programnak ezúttal a Mélyvölgyi pincesor adott otthont, ahol délután öt órától egészen hajnali kettőig várták a látogatókat.