Ugrás a tartalomra

Egyre több támogatást kapnak a családok az iskolakezdéshez

Létrehozva
Egyre több segítséget és támogatást kapnak a családok az iskolakezdéshez – mondta Kardosné Gyurkó Katalin, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnöke szombaton az M1-en.
Kép
Illusztráció!

Elsőtől kilencedik évfolyamig ingyenes tankönyvet kapnak a diákok, ami gyerekenként 10-12 ezer forint megtakarítást jelent. A szeptemberi családtámogatásokat is korábban, augusztus végén kapják meg a családok. Ezek mellett a helyi önkormányzat gyerekvédelmi kedvezménnyel támogatja a családokat, a munkáltatók pedig cafateria formájában segítenek az iskolakezdésben – sorolta.

Beszélt arról is, hogy a NOE augusztus elsején egy áruházlánccal közösen tanszergyűjtési akciót indított. Az adományokat szeptember elejéig várják a gyűjtésben részt vevő – a noe.hu honlapon megtalálható – huszonnégy áruház kijelölt gyűjtőhelyén. Tavaly az akció révén ezer családnak nyújtottak segítséget az iskolakezdéshez – ismertette.

Ez is érdekelhet

Késmárki utca: dupla védelem a túlzott beépítéssel szemben
Miskolc
Az elmúlt napokban élénk vita alakult ki a közösségi médiában a miskolctapolcai Késmárki utcában zajló munkák miatt. Egyes bejegyzések szerint erdőirtás kezdődött a területen, mások pedig azt állították, hogy hamarosan tízlakásos társasházak épülnek majd.
Figyeljék a kihelyezett forgalomtechnikai jelzéseket, sok miskolci utcában dolgoznak
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról péntek reggel.
Képgaléria
Nálunk járt az MKK médiatábora
Kamerák mögé és mikrofonok elé is beülhettek a gyerekek az MKK médiatáborában
MiskolcOktatásSzabadidő
Hogyan készül egy televíziós tudósítás? Mi történik egy rádió stúdiójában? Milyen lehetőségeket kínál a mesterséges intelligencia a képalkotásban? Ezekre a kérdésekre is választ kaptak azok a fiatalok, akik részt vettek az MKK első médiatáborában.
IV. Miskolci Ars Sacra Fesztivál Fotó: Horváth Csongor
Miskolc ismét a remény és a művészet városa lesz – több mint 50 programmal érkezik a 4. Ars Sacra Fesztivál
MiskolcKultúra
Húszéves az Ars Sacra Fesztivál Magyarországon. A IV. Miskolci Ars Sacra Fesztivál kilenc nap alatt több mint 50 programmal, mintegy 600 közreműködővel valósul meg.