Ugrás a tartalomra

Újabb Csillagparty lesz a csillagvizsgálóban

Létrehozva
A miskolci Dr. Szabó Gyula Bemutató Csillagvizsgáló szeptemberi Csillagparty-ját szeptember 6-án, pénteken, 19:30 órától tartja.

Az érdeklődők egy természettudományos előadást hallgathatnak meg, utána pedig – az időjárás függvényében – távcsöves bemutatást tartanak az intézmény munkatársai. A természettudományos előadás címe: „A Nap látszólagos égi mozgása”.

Szakköri foglalkozásaink szeptember hónaptól kezdődően folytatódnak. Minden péntek este 19 órától várják a csillagászat és az űrkutatás iránt érdeklődőket. Első szakköri foglalkozásukat szeptember 13-án 19 órától tartják. A szakköri részvétel alsó korhatára 10 év, felső korhatár nincs. A szakköri foglalkozások ingyenesek.

Ez is érdekelhet

Velkey volt a legeredményesebb miskolci játékos. Fotó: magánarchívum
Nagyon kikaptak a Farkasok
MiskolcSport
Kosárlabda: NB I/B férfi, Piros csoport, a 3. helyért, 1. mérkőzés.
Befejezte szereplését a miskolci egyetemi gárda. Fotó: magánarchívum
Befejezte szereplését a miskolci egyetemi gárda
MiskolcSport
Röplabda: TippmixPro férfi NB I Extraliga, a 7. helyért, 3. mérkőzés.
MVSC meccsnap
Kiütéssel nyert a Vasút
MiskolcSport
Labdarúgás: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei I. osztály, 28. forduló: kilenc gólt szereztek a miskolciak.
Miskolczi Borbarátok Társasága
Kiválasztották Miskolc Város Borait
MiskolcKultúraÉletmódGasztroEgészségSzabadidőBulvár
Átadták a Miskolc Város Bora díjakat pénteken, a borversenyen három kategóriában választották ki a 2026-os év nyertes borait.