Ugrás a tartalomra

Bekamerázták az Ifipályát

Létrehozva
Négy biztonsági kamerát szereltek fel a Győri kapui Ifipálya kiszolgáló épületeire és lámpaoszlopaira. A beruházást a terület jelenlegi önkormányzati képviselői és a jövőbeni jelölt mutatta be.
Kép
Fotó: Végh Csaba

Bruttó félmillió forintból kapott négy biztonsági kamerát az az ifjúsági pálya, amelyik a Győri kapuban van, és ahol számtalan rendezvényt tartottak már a városrészben élőknek. Ilyen volt például az a vigasság, ami sulikezdéskor volt családi és gyermeknapként is, de volt már itt disznótor és advent is.

Kép

Hollósy András, a terület önkormányzati képviselője elmondta, négyen kezdeményezték a beruházást. – Kovácsné Budai Mária, Nagy Ákos és Deák Bárdos Mihály képviselőtársammal jártuk ki azt az utat, hogy biztonságosabbá tegyük a sportpályát. A négy kamera egészében figyeli a pályát a nap huszonnégy órájában. Most még teszt módban üzemel, de a Miskolci Önkormányzati Rendészethez lesz bekötve ez is, mint a város többi kamerája – mondta el a politikus.

A képviselők nagyon fontosnak tartják, hogy a sportolók biztonságérzetét növeljék, hiszen több százan is megfordulhatnak ezen a pályán, akik a környékről jönnek ide például futni, de iskolák is használják a létesítményt.

Hollósy András úgy nyilatkozott, a fejlesztéseket folytatják a helyszínen, hiszen terveznek egy illemhelyiséget és egy kutat is.– Az engedély már megvan, így napokon belül meg lesz oldva a pálya vízellátottsága.

A kamerák kihelyezését a Miskolc Holding Önkormányzati Vagyonkezelő Zrt. végezte és a Miskolci Sportcentrum Kft. finanszírozta.

Ez is érdekelhet

DVTK - ZTE
Újabb hazai döntetlen a DVTK-tól
MiskolcSport
A DVTK hazai bajnokit játszott szombaton. A ZTE FC volt a DVTK vendége.
Képgaléria
Szenior Örömtánc a Földesben
Tavaszváró örömtánc fesztivál Miskolcon
MiskolcSzabadidő
Tavaszváró Szenior Örömtánc fesztivált rendeztek szombat délután a Miskolci Egyetem Földes Ferenc Gyakorló Gimnáziumában, ahol a közösségi mozgás és az aktív időskor került a középpontba.
Hatodik alkalommal tisztították meg a szennyvíztelepi utat
MiskolcKörnyezet
Önkéntes szemétszedést szerveztek szombat délelőtt a szennyvíztelepi úton a Fonoda utca és Szirma között. A résztvevők célja az volt, hogy megtisztítsák a gyakran illegális hulladékkal terhelt területet.
Nehéz helyzetben a Supersum, rendkívüli gyűjtést rendeznek májusban
Miskolc
Eddig ők segítettek, most ők kérnek segítséget: kisbuszra gyűjt a Supersum alapítvány, hiszen működésükhöz elengedhetetlen a jármű, az összegyűjtött adományokat máshogy nem tudják eljuttatni a rászorulóknak.