Ugrás a tartalomra

Leszállítják a maszk nélkül utazókat a MÁV-START és a Volánbusz járatairól

Létrehozva
Szeptember 15-től kizárhatóak az utazásból azok, akik nem hordanak az orrukat és szájukat eltakaró maszkot, kendőt vagy sálat a MÁV-START és a Volánbusz járatain.
Kép

A koronavírus-járvány terjedésének megakadályozása érdekében a közösségi közlekedési eszközökön, így a vonatokon és buszokon is kötelező a száj és az orr eltakarása. Mindkét közlekedési társaság arra kéri utasait, hogy tartsák be a közegészségügyi előírásokat, lázzal vagy meghűléses tünetekkel járó betegség esetén ne vegyék igénybe a közösségi közlekedési eszközöket. Szeptember 15-től szigorúbb intézkedésekkel védik szabálykövető utasaik és munkavállalóik egészségét.

A MÁV-START keddtől fokozottan ellenőrzi a vonatokat a Készenléti Rendőrséggel, a polgárőrséggel és a vagyonőrökkel együttműködve. Az új vállalati szabályozás szerint aki a felszólítás ellenére sem takarja el az orrát, száját, az utazásból való kizárást kockáztatja, a szabálytalanul utazót ugyanis leszállítják a vonatról.

A Volánbusznál is fontos változás lép életbe: az autóbusz-vezetők kötelesek megtagadni a felszállást, ha az utas nem tartja be a maszkviseléssel kapcsolatos előírásokat, és a kötelezettségnek egyszeri felszólításra sem tesz eleget. Utazás közben a jegy- és bérletellenőrök ellenőrzik az előírás betartását, és egyszeri, eredménytelen felszólítás után, lakott területen megállva kizárják az utazásból az érintetteket.

Ez is érdekelhet

Útfelújítás az Avason
Több buszmegálló is visszakerül eredeti helyére
Miskolc
Az útfelújítás előrehaladtával, szerdán üzemkezdettől több autóbusz-megállóhely is visszakerül eredeti helyére az Avas területén.
Csendes megemlékezést tartanak Veres László emlékére
Miskolc
Gyertyával, mécsessel tisztelegnek az emléke előtt.
Képgaléria
100 éves Marika néni_Rogosz Péter
Mosoly és derű: ez a titka a 100 éves Marika néninek?
Miskolc
Mosolyogva és hatalmas életkedvvel mesélte el évszázados életének legfontosabb állomásait a 100 éves Marika néni, aki hosszú évtizedeken át tanítóként formálta generációk sorsát.
DVTK - Újpest FC 2-2 (1-0)
Gyászszünettel indul a DVTK hétvégi bajnokija
MiskolcSport
Így emlékeznek meg a klub korábbi hangulatfelelőséről.