Ugrás a tartalomra

Dr. Tuzáné dr. Papp Szilvia a Miskolci Törvényszék új elnöke

Létrehozva
Október 1-től szól a kinevezése.

Az Országos Bírósági Hivatal elnöke, a Miskolci Törvényszék bírói karának többségi támogatása mellett 2020. október 1. napjától 2026. szeptember 30. napjáig terjedő időtartamra dr. Tuzáné dr. Papp Szilviát nevezte ki a Miskolci Törvényszék új elnökévé.

Kép

Dr. Tuzáné dr. Papp Szilvia bírósági titkárként 2001-ben kezdte meg munkáját a Miskolci Járásbíróságon, ahol 2011-től bíróként végezte ítélkező tevékenységét. 2017-től a Miskolci Járásbíróság polgári csoportvezető-helyettese, egy esztendő elteltével - 2018. május 1. napjától - a Miskolci Járásbíróság polgári csoportvezetője lett. 2018-tól tagja a Miskolci Törvényszék Bírói Tanácsának, 2020. július 13-án az Országos Bírói Tanács póttagjává választották.

2011-től 2014-ig tagja volt a Bírák a Mediációért egyesületnek. 2015-től ellátja az Országos Bírósági Hivatal Gyermekközpontú Igazságszolgáltatás Programjának helyi koordinátori feladatait, 2016-tól részt vesz a bírósági fogalmazók szakmai felkészítésében. A Magyar Igazságügyi Akadémia által szervezett képzésen előadóként vett részt, a Miskolci Egyetemen meghívott előadóként oktatási tevékenységet vállalt.

 

Ez is érdekelhet

A dublini vb már biztos, a barcelonai Világkupára még rágyúrnak
MiskolcSportBelföldVilágSzabadidő
Februárban megkezdte a 2026-os versenyszezont a miskolci Grand Dance Tánc- és Sportegyesület, és már most jelentős sikereket ért el – miközben még számos megmérettetés vár rájuk az év során.
Thürmer Gyula, a Munkáspárt elnöke Gyapjas Sándor, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye 02. számú egyéni választókerületének jelöltje Fotó: Mocsári László
Miskolc jövője a fejlesztés és a munka
Miskolc
Thürmer Gyula szerint a jelenlegi baloldali pártok nem képviselik a dolgozókat. A Munkáspárt elnöke Miskolcon, a jelöltek bemutatásán beszélt egészségügyről, háborúról és Európa jövőjéről, az április 12-dikei választás tétjéről.
Dohányné Varró Anna a közbiztonság, az egészségügy, a gyermekek és a nők helyzetének javításán dolgozna
Miskolc
Az április 12-i választások előtt a minap.hu szerkesztőségének vendége volt és interjút adott Dohányné Varró Anna, akire független képviselőjelöltjeként, a B.-A.-Z. vármegyei 1-es választókerületben élők voksolhatnak.
Új bicajtárolók – de ennél jóval nagyobb átalakulás kezdődhet a Győri kapuban
MiskolcKörnyezet
Átfogó közlekedési vizsgálat készült a Győri kapu városrészről, amely hosszabb távon is meghatározhatja a környék és Miskolc egészének jövőjét.
Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács Támogatási Program
A Miskolc Televízió médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.