Ugrás a tartalomra

Megnyitják a Városházát a melegedni vágyók előtt

Létrehozva
Szibériai hideg zúdulhat a Kárpát-medencére a hét második felében – erre figyelmeztetnek a meteorológiai előrejelzések, amelyek szerint viharos szélre és havazásra is számítani kell, a hőmérséklet pedig helyenként -10, -20 fok alá is eshet csütörtöktől.
Kép

Mindezeket figyelembe véve, Veres Pál polgármester kezdeményezésére megnyitják a Városháza kapuit a melegedni vágyók előtt és igény esetén egy pohár forró teát is adnak az oda betérőknek.
 
Nem csak a Városház nyitja meg azonban a kapuit a várható nagy hidegre való tekintettel, a Búza téri és a felső-majláthi MVK-végállomásokra is bemehet majd bárki melegedni.
 
A szakemberek arra is figyelmeztetnek, hogy ha valaki a nyílt utcán ülő vagy fekvő embert lát, nézze meg, nincs-e szüksége segítségre, és ha kell, értesítse a mentőszolgálat munkatársait, vagy a szociális szolgálatokat. Az egyedül élő idősek szomszédságában lakókat pedig arra kérik, időről időre „nézzenek rá” szomszédaikra, hogy megy-e náluk a fűtés, és nem szorulnak-e esetleg segítségre.

Ez is érdekelhet

A jogász válaszol: A tartási szerződésről
Miskolc
Miskolci olvasó levelében leírta, hogy szeretne tartási szerződést kötni, melyben ingatlanát közeli ismerősére ruházná, eltartása fejében.
Képgaléria
Földes-est
Igazi kulturális élményt nyújtottak földesista diákok a színházban
MiskolcOktatásKultúra
Idén is megrendezték a Földes-estet a Miskolci Nemzeti Színházban, ahol a gimnázium legtehetségesebb diákjai remekeltek: az ének, a zene, az irodalom, a tánc és a színművészet területén.
Akad mit kerülgetni kedden is a város útjain
Miskolc
Nem érdemes megszokásból vezetni Miskolc útjain.
Csanyik-Majális 2
Vidámság, zene és családi élmények: jön a miskolci majális!
MiskolcKultúraÉletmódSzabadidőBalesetCelebhírek
Egésznapos ünnepi forgatag várja a látogatókat május elsején a Majális parkban. Mutatjuk a részletes programot!