Ugrás a tartalomra

A kilencedik X - Oláh Istvánnét köszöntötték

Létrehozva
Hejőcsabai otthonában köszöntötte az önkormányzat a kilencven esztendős Oláh Istvánnét. 
Kép
Fotó: Mocsári László

A helybéli szépkorúak köszöntése hosszú évek óta hagyomány a városvezetésnél. A május végén kilencvenedik esztendejét betöltő Oláh Istvánnét, Aranka nénit ennek alkalmából kereste fel hejőcsabai otthonában Varga Andrea alpolgármester, valamint a helyi önkormányzati képviselő.

Kép

Borkuti László felhívta figyelmünket: a kormányzat által 2010 után bevezetett megemlékezési akcióban bármely kilencvenedik és századik életévét éppen betöltő helybéli részt vehet – az erre vonatkozó igényeket azonban mindenképp jelezni kell az önkormányzatnál.

Kép

Aranka néni Sopronkövesden született, majd a vas megyei Bükön telt élete nagy része. A legkülönfélébb fizikai munkákat látta el, dolgozott a mezőgazdaságban is. 1958-ban megözvegyült. 1987-ben lett nyugdíjas. Az ezredfordulón költözött legidősebb lányához Miskolcra. Két gyermeke, három unokája és négy dédunokája van. 

Ez is érdekelhet

Képgaléria
Szalamanderen búcsúztak a végzős egyetemisták
Fáklyafényben búcsúztak az alma matertől a végzős egyetemisták
MiskolcOktatás
Van egy este minden évben, amikor Miskolc egy kicsit más arcát mutatja. Amikor a város utcáin fáklyák fénye lobban fel, régi diáknóták csendülnek fel, és a végzős hallgatók egy különleges hagyomány részeként búcsút vesznek egy életükre meghatározó időszaktól. Ez a szalamander.
Vízosztás
Ivóvízosztással és párakapukkal segít a miskolci önkormányzat
Miskolc
Nyakunkon a harmadfokú hőségriasztás.
Tovább fokozódik a kánikula
Miskolc
Ma meleg, holnap nagyon meleg lesz.
Forgalomkorlátozásokra, sávszűkítésekre kell számítani
Miskolc
Közlekedési információk Miskolcról csütörtök reggel.